Dziurawa obrona i hokejowy wynik Wilgi

Opublikowano: 02 sierpień 2014, 16:29 Kategoria Sport
wilga garwolinruch ryki
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

W trzecim meczu kontrolnym przed nowym sezonem Wilga Garwolin pokonała Ruch Ryki 5:3 (1:2). W spotkaniu z zespołem IV ligi lubelskiej słabo zaprezentowała się obrona. W ?11? Marka Krawczyka pojawiły się nowe twarze ? Łukasz Kowalski i Robert Baczewski.

Pierwszy z nich to brat bliźniak Bartłomieja Kowalskiego. Obaj we wczorajszym spotkaniu w Miętnem rozpoczęli spotkanie na środku obrony. Łukasz jest zawodnikiem Dwernickiego Stoczek Łukowski, choć rundę wiosenną spędził w MKS Garwolin, stając się wyróżniającym piłkarzem drużyny LZS. Prawdopodobnie Wilga pozyska zawodnika, który może grać także w ofensywie.

Z kolei Baczewski zagra w GKS na zasadzie wypożyczenia z III-ligowego Podlasia Biała Podlaska. 22-letni bramkarz wiosną zaliczył siedem występów na tym poziomie rozgrywek. W drużynie Marka Krawczyka będzie rywalizował o miano pierwszego bramkarza z Piotrem Nurzyńskim.

Piątkowe spotkanie z Ruchem pokazało, że na tym etapie przygotowań bolączką Wilgi jest gra w obronie. GKS dobrze rozpoczął sparing. W 16. minucie z 17 metrów huknął Piotr Talar, ale piłka odbiła się od poprzeczki. Osiem minut później było 1:0. Z rzutu wolnego zza pola karnego uderzał Łukasz Puciłowski, a błąd przy obronie popełnił bramkarz z Ryk. Goście w pierwszej połowie przeprowadzili dwie akcje ofensywne, które zakończyły się trafieniami. IV-ligowcy z Lubelszczyzny wykorzystali niefrasobliwość defensorów Wilgi w 30. i 45. minutach.

- Gramy jak najdłużej przy piłce ? powtarzał swoim zawodnikom trener Krawczyk. Na efekt nie trzeba było długo czekać. Już 180 sekund po wznowieniu Puciłowski idealnie obsłużył Mariusza Dróżdża i był remis 2:2. Po kolejnych 10 minutach, Ruch po raz trzeci znalazł się w polu karnym Wilgi i po raz trzeci pokonał tym razem Baczewskiego.

Błędy z tyłu Wilga rekompensowała skuteczną grą z przodu. W 58. minucie był ponownie remis. Najlepiej w zamieszaniu pod bramką Ruchu zachował się Michał Kępka. Na 13 minut przed końcem prowadzenie podwyższył Kamil Zawadka, któremu w pole karne podawał Dróżdż. Środkowy pomocnik w 85. minucie ustalił wynik spotkania. Wygrana mogła być bardziej okazała, bo dogodne sytuacje zmarnowali Arkadiusz Zalewski i Paweł Pyra, który w drugiej połowie wrócił na plac gry.

- Indywidualne błędy zdecydowały o stracie tych trzech goli. Trzeba się jednak cieszyć ze skuteczności i strzelonych pięciu bramek ? przyznał po meczu Marek Krawczyk. Jak dodaje, cały czas wymaga od swoich zawodników długiego utrzymywania się przy piłce. - Mamy zawodników, którzy mają predyspozycję do gry piłką. Wiadomo, im częściej jesteśmy przy piłce, tym przeciwnik się bardziej męczy. Czy to zda egzamin w lidze na wyjazdach? Zobaczymy, ale tak będziemy chcieli grać ? dodaje.

10 sierpnia Wilga zagra ostatni sparing z KS Piaseczno (Liga Okręgowa) na wyjeździe.

Wilga Garwolin ? Ruch Ryki 5:3 (1:2)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski, Mariusz Dróżdż, Michał Kępka, Kamil Zawadka 2
Wilga: Nurzyński (Baczewski), Karol Zawadka, Ł. Kowalski, B. Kowalski, Zalewski, Dróżdż, K. Kowalski (Pyra), Kamil Zawadka, Puciłowski, Talar (Świder), Pyra (Kępka).