Pierwszy sparing dla Wilgi. Jest terminarz rundy

Opublikowano: 21 lipiec 2014, 09:54 Kategoria Sport
wilga garwolinorlęta łuków

Pewnym zwycięstwem 3:1 z Orlętami Łuków Wilga Garwolin rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu. O losach spotkania zdecydowały dwa trafienia Michała Kępki w drugiej połowie meczu. MZPN ustalił terminarz rundy jesiennej.

Pierwsza połowa spotkania rozgrywanego w Łukowie toczyła się pod dyktando gości. Wynik w 9. minucie otworzył Łukasz Puciłowski, który wykorzystał prostopadłe podanie Pawła Pyry. Mimo zdecydowanej przewagi Wilgi, rezultat do przerwy nie uległ zmianie. Dwukrotnie dogodnych sytuacji nie wykorzystał Piotr Talar, drugie trafienie mógł zaliczyć Puciłowski.

Po przerwie podrażnieni gospodarz, występujący w lubelskiej IV lidze, dążyli do wyrównania. Napór przez pierwsze 20 minut okazał się skuteczny. W 54. minucie Orlęta wyrównały po rzucie karnym podyktowanym po dyskusyjnym zagraniu ręką przez Przemysława Garbarczyka. ? Po stracie bramki odzyskaliśmy przewagę ? mówi trener Wilgi Marek Krawczyk.

Kolejne trafienia dla GKS padły po bliźniaczych akcjach. Na listę strzelców wpisał się Michał Kępka, który wykorzystywał zagrania z głębi pola. W 70. minucie asystował Puciłowski, 13 minut później Kamil Zawadka.

W sobotnim sparingu z powodu urazów nie zagrali Łukasz Korgul, Filip Gac i Piotr Baranowski. Do klubu nie dołączył jeszcze żaden zawodnik. W tym tygodniu ma się wyjaśnić sprawa dwóch transferów. Nieoficjalnie kandydatem do gry w Wildze jest 33-letni Robert Kwiatkowski, były gracz Pogoni Siedlce.

W sobotę kolejnym rywalem Wilgi w meczu kontrolnym będzie Mazovia Mińsk Mazowiecki. Spotkanie z beniaminkiem IV ligi być może odbędzie się w Miętnem.

W ostatnich dniach Mazowiecki Związek Piłki Nożnej opublikował terminarz rundy jesiennej sezonu 2014/2015. ? Nie lubię grać na początku z beniaminkami, a zagramy w pierwszych kolejkach z Raszynem i Konstancinem. Jednak można być zadowolonym z tego terminarz. Choć jak zwykle wszystko zweryfikuje boisko ? ocenia trener Krawczyk.

Orlęta Łuków ? Wilga Garwolin 1:3 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Łukasz Puciłowski, Michał Kępka 2
Wilga: Nurzyński, Karol Zawadka (Majsterek), B. Kowalski, Bogusz, Zalewski, Papiernik (Dróżdż), K. Kowalski, Kamil Zawadka, Puciłowski, Talar (Garbarczyk), Pyra(Kępka).

Terminarz rundy jesiennej Wilgi Garwolin ? sezon 2014/2015 ? z powodu remontu boisk przy Sportowej, GKS rozegra wszystkie mecze na wyjeździe

1. kolejka 15-16 sierpnia ? Victoria Sulejówek