Snajper awansował do okręgówki!

Opublikowano: 24 czerwiec 2014, 07:30 Kategoria Sport
wilga II garwolinsnajper sośninka

W ostatnim meczu warszawskiej A-Klasy Wilga II Garwolin przegrała ze Snajperem Sośninka 2:4, mimo, że prowadziła już 2:0. Zwycięstwo piłkarzom z gminy Łaskarzew dało awans do Ligi Okręgowej.

Niedzielne spotkanie w Garwolinie decydowało o tym, która drużyna zajmie trzecie miejsce na koniec sezonu. Przy spadku Victorii Sulejówek z IV ligi, pozycja oznaczała awans, razem z Borem Regut, to wyższej klasy rozgrywkowej.

Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy. Rezerwy Wilgi grały dobrze. Piłkarze Marka Zatorskiego zagrażali bramce Łukasza Kępki. Aktywny był Paweł Pyra. Pierwszy strzała napastnika okazał się nieskuteczny, ale kolejny przyniósł bramkę w 25. minucie. Ze skrzydła na środek pola zagrał Przemysław Garbarczyk, a Pyra nie miał problemów z pokonaniem bramkarza Snajpera.

Goście mogli szybko wyrównać, ale piękne uderzenie z wolnego Grzegorza Moczulskiego kapitalnie obronił Patryk Tkaczewski. Chwilę później było już 2:0. GKS wyprowadził kontrę, po której ponownie w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala znalazł się Pyra. Snajperowi udało się zdobyć bramkę kontaktową jeszcze przed przerwą. W polu karnym faulowany był Filip Rutkowski, a jedenastkę na gola zamienił Tomasz Marcińczak.

Początek drugiej części gry należał ponownie do gospodarzy. Bliski pokonania Kępki był Dominik Alot, ale nie trafił w światło bramki. Z biegiem kolejnych minut przewagę uzyskiwali piłkarze Snajpera. W 55. minucie na strzał decyduje się Karol Zowczak. Piłka po rykoszecie trafia pod nogi Grzegorza Koryckiego, który wyrównuje stan meczu. 10 minut później przyjezdni prowadzili. Korycki otrzymał dobre podanie od Marcińczaka i precyzyjnym strzałem wykończył akcję. Wynik spotkania w 87. minucie ustalił Marcińczak, któremu asystował Korycki.

- W pierwszej połowie graliśmy dobrze i mieliśmy wiele sytuacji do zdobycia gola. Szkoda, że nie udało się wygrać na zakończenie sezonu ? przyznaje trener Wilgi II Marek Zatorski.

Dla zwycięzców, którzy jeszcze niedawno grali w lidze LZS, wynik niedzielnego meczu oznacza niemal pewny awans do Ligi Okręgowej. - Ten wynik jest historycznym sukcesem naszego klubu. Pokazaliśmy charakter w rundzie wiosennej i nie przegraliśmy ostatnich dziewięciu spotkań. Wiemy, że stać nas na jeszcze więcej. Bez względu na to z kim będziemy grać damy z siebie na pewno wszystko, a teraz możemy powiedzieć, że Snajper Sośninka jest drużyna spełnioną ? mówi Filip Rutkowski z podłaskarzewskiej drużyny.

Snajper w 24 spotkaniach zgromadził 42 punkty. 38 oczek to dorobek Wilgi II (6. miejsce). Pozycję niżej sezon zakończył Promnik Łaskarzew (37 punktów). Wisła Maciejowice zajęła ostatecznie 11. (20) miejsce a KS Puznówka 1996 13 . (7).

Wilga II Garwolin ? Snajper Sośninka 2:4 (2:1)
Bramki: Paweł Pyra 2 ? Tomasz Marcińczak 2, Grzegorz Korycki 2