Strażak z Garwolina znowu na ogólnopolskim podium

Opublikowano: 06 czerwiec 2014, 10:21 Kategoria Sport

Łukasz Świesiulski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie w ubiegłą niedzielę po raz drugi stanął na najwyższym stopniu podium w swojej kategorii wiekowej w Biegu Strażackim.

Reprezentant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie po raz kolejny pokazał się z dobrej strony. 11 maja zajął pierwsze miejsce w kategorii M-20 Biegu Strażackiego, który odbył się w ramach Biegu Europejskiego Gdynia 2014. 1 czerwca powtórzył sukces podczas VI Biegu Strażackiego im. Adriana Kotkowskiego. Złoty krążek na szyi Łukasza Świesiulskiego zawisł w Jaworze, gdzie odbywał się XIX Półmaraton Jaworski o Puchar Burmistrza Jawora.

Wyniki końcowe kategorii M-20:

1 miejsce Świesiulski Łukasz czas 1:18:14

2 miejsce Kleczaj Piotr czas 1:18:38

3 miejsce Kujawa Zbigniew czas 1:19:23

VI Bieg Strażacki im. Adriana Kotkowskiego to spotkanie sportowe ku pamięci tragicznie zmarłego strażaka z Komendy Powiatowej PSP w Jaworze. Tegoroczna edycja biegu była drugim startem mundurowych w klasyfikacji Pucharu Komendanta Głównego PSP w biegach. Na chwilę obecną strażak z Garwolina jest liderem w swojej grupie wiekowej w klasyfikacji ogólnej.

Trasa biegu w Jaworze ze względu na wcześniejsze złe warunki atmosferyczne została w ostatnim momencie zmieniona co spowodowało jej wydłużenie do dystansu blisko 22 km. Mimo tego na linii startu zameldowało się prawie 230 zawodników z całego kraju. W kategorii OPEN mundurowy z KP PSP Garwolin zajął dobre, 10 miejsce. Wśród wszystkich mundurowych zakończył rywalizacje z 7 lokatą.

Kolejny start w Pucharze Komendanta Głównego PSP odbędzie się na dystansie 10 km już 19 czerwca w Krempnej (woj. podkarpackie).