Blamaż Wilgi II w Sulejówku

Opublikowano: 20 maj 2014, 09:26 Kategoria Sport
wilga II garwolinvictorii II sulejówek

Pierwszej porażki w rundzie wiosennej doznali piłkarze rezerw Wilgi Garwolin. I to od razu bardzo wysokiej. W Sulejówku drugi zespół IV-ligowej Victorii rozbił GKS 10:0.

Niedzielne spotkanie było rozgrywane w tym samym czasie co mecz pierwszego zespołu Wilgi z Szydłowianką Szydłowiec (4:3). Wobec problemów kadrowych zespołu Marka Krawczyka, żaden z piłkarzy nominalnie IV-ligowego składu nie pojechał do Sulejówka. Ostatecznie kadra Wilgi II liczyła zaledwie 11 zawodników. Trenera Marka Zatorskiego, który zasiadł w Garwolinie na ławce rezerwowych jako drugi bramkarz, zastępował Cezary Wągrodzki.

Spotkanie bardzo szybko potoczyło się po myśli gospodarzy.  Już po 8. minutach Victoria II prowadziła 2:0. Później gra się nieco wyrównała, ale kolejne trafienia notowali miejscowi. W 25. minucie było już 3:0. 120 sekund później drużyna z Sulejówka podwyższyła z rzutu karnego. W doliczonym czasie pierwszej połowy, po kolejnej jedenastce było 5:0. Rozbici goście nie potrafili przeciwstawić się sąsiadom z tabeli. Szóstego gola strzelił Jan Endzelm, który ma za sobą występy w Wildze. Wynik na 10:0 został ustalony w ostatnich sekundach meczu. Porażka oznacza, że strata trzeciej w tabeli Wilgi II do Victorii II zwiększyła się do pięciu punktów.

Piłkarze Wilgi II mają czas do niedzieli, aby zapomnieć o blamażu w Sulejówku. Rywalem w kolejnym meczu będzie Promnik Łaskarzew. Spotkanie (początek godz. 17) zapowiada się bardzo interesująco. Na ławce trenerską przy Sportowej wróci Jacek Paśnik, który wprowadził pierwszy zespół Wilgi do IV ligi. Obecnie to trener ŁKS.

W innych meczach 21. kolejki Snajper Sośninka pokonał KS Puznówka 1996 3:1, a Wisła Maciejowice uległa na wyjeździe liderowi z Reguta 0:3. Promnik Łaskarzew pauzował.