MDK zrewanżował się 4CV

Opublikowano: 27 styczeń 2014, 14:13 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Po zwycięstwie w stolicy, tym razem drużyna 4CV przegrała z liderem III ligi, zespołem MDK Warszawa 2:3. Przed podopiecznymi Jakuba Sokołowskiego dwa bardzo ważne mecze ze stołecznym Metrem. Aby nadal liczyć się w walce o awans do kolejnej rundy nie można sobie pozwolić na stratę punktów.

Tuż przed wczorajszym meczem trener Sokołowski musiał wprowadzić zmiany do żelaznej wyjściowej szóstki. Miejsce Krzysztofa Zawiszy, który w drugim secie dojechał do Garwolina, zajął Maciej Antonik, którego zmienił na ataku nominalny środkowy Piotr Szyćko. Mimo tych problemów, set otwarcia padł łupem gospodarzy. W drugim secie rozluźnienie w szeregach SPS sprawiło, że MDK wyrównał stan meczu.

Trzecia partia ponownie należała do miejscowych. Zacięty przebieg miała czwarta część gry. Goście szybko osiągnęli kilkupunktową przewagę. Zespół 4C skutecznie odrobił straty, przy dużej zasłudze rezerwowego Mariusza Kurka. Gospodarze mieli nawet piłkę meczową, niestety przyjezdnym udało się doprowadzić do remisu.

? Kluczowym momentem tego seta i całego meczu, była kontuzja Damiana Zygadło. Na libero zastąpił go Sebastian Pietrzak, ale wcześniejsza sytuacja źle wpłynęła na drużynę. W tie-breaku przegraliśmy do 11. Ugranie czterech punktów na MDK przed sezonem bralibyśmy w ciemno. Dzisiaj trochę szkoda, bo zdobycie ponownie kompletu punktów było realne. Niestety bardzo słabo zaprezentowali się sędziowie, którzy w wielu sytuacjach podejmowali błędne decyzje ? ocenił trener 4CV Jakub Sokołowski.

W piątek siatkarze z Garwolina zmierzą się w Warszawie z KS Metro. 9 lutego rewanż w Garwolinie.

SPS 4CV Garwolin ? MDK Warszawa 2:3

4CV: Antonik, Grabowski, Ozimek, Kisiel, Wilki, Baran, Zygadło (libero) ? Szyćko, Zawisza, Trzmielewski, Pietrzak, Kurek.