Remis Wilgi przy 15-stopniowym mrozie

Opublikowano: 25 styczeń 2014, 15:38 Kategoria Sport
wilga garwolinmazovia mińsk mazowiecki

W drugim sparingu przed wznowieniem rozgrywek IV-ligi, Wilga Garwolin zremisowała z Mazovią Mińsk Mazowiecki 2:2 (2:1). W spotkaniu z wiceliderem siedleckiej okręgówki, piłkarze zmagali się nie tylko z rywalem, ale i dużym mrozem.

Pierwszą bramkę na boisku w Miętnem strzelił dzisiaj Kamil Zawadka, który z bliskiej odległości posłał piłkę do bramki po stałym fragmencie gry. Na 2:0 podwyższył Łukasz Puciłowski, który przejściem kilku zawodników wykończył składną akcję całego zespołu. Tuż przed przerwą goście zdobyli gola kontaktowego.

Po zmianie stron gra po stronie Wilgi wyglądała lepiej, zabrakło jednak skuteczności. Mazovia nastawiała się na kontry i po jednej z nich wicelider siedleckiej okręgówki wyrównał stan meczu. Wcześniej GKS stracił piłkę w środku pola po niefrasobliwym podaniu Łukasza Korgula. Rywal z Mińska Mazowieckiego mógł wyjechać z Miętnego ze zwycięstwem, ale najpierw strzał gości wylądował na słupku, później dwoma dobrymi interwencjami popisał się Patryk Tkaczewski. Po drugiej stronie boiska najbliżej pokonania bramkarza był Piotr Talar, który dwukrotnie znalazł się w dogodnej sytuacji.

W zespole Wilgi wystąpili dzisiaj obrońca Łukasz Grązka i skrzydłowy Marcin Makulec. Obaj wracają do treningów z pierwszą drużyną po kilkumiesięcznej przerwie. Trener Marek Krawczyk w pierwszej połowie dzisiejszego sparingu testował prawego obrońcę. ? To zawodnik, który jeszcze nie tak dawno grał u nas. Teraz wyraził chęć powrotu ? opowiada enigmatycznie szkoleniowiec GKS.

Oceniając całe spotkanie, trener z Garwolina podkreśla, że w tak mroźnych warunkach o dobrą grę było trudno. - Na pewno z naszej strony było dużo niedokładnych podań, gra była szarpana ? przyznaje.

Za tydzień, także w Miętnem, o godz. 11 Wilga zagra kolejny sparing z przedstawicielem siedleckiej Ligi Okręgowej. Tym razem będzie do lider Tygrys Huta Mińska.

Wilga Garwolin ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 2:2 (2:1)
Bramki dla Wilgi: Kamil Zawadka, Łukasz Puciłowski
Wilga (1. połowa): Tkaczewski, testowany, Korgul, Szczęśniak, Talar, Kamil Zawadka, Świder, Zalewski, Baranowski, Puciłowski, Pyra
Wilga (2. połowa): Tkaczewski, Karol Zawadka, Grązka, Korgul, Zalewski, Talar, Puciłowski, K. Kowalski, B. Kowalski, Makulec, Wachnicki.