5. kolejka GLH: Pierwsza porażka Dualtechu

Opublikowano: 23 grudzień 2013, 08:42 Kategoria Sport
glhfutsal
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 4 min.

Do trzech stopniała liczba niepokonanych drużyn w Gminnej Lidze Halowej Futsal Cup 2013/2014. Pierwszej porażki doznał Dualtech. Od dna odbili się zawodnicy Ave Krzywda. Na czele tabeli bez zmian ? Impreza przed Weekendem.

Drugie zwycięstwo z rzędu, po trudnym początku ligi, odnieśli zawodnicy Granatów. Komplet punktów nie był łatwy do wywalczenia, bo po pierwszych 20 minutach to Wisła prowadziła 3:0. Po przerwie wysokie umiejętności pokazał Cezary Jóźwicki. ?Pekpol? trzykrotnie wpisał się na listę strzelców, a koledzy dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Wisła Podwierzbie ? Granaty Łaskarzew 3:5 (3:0)
Bramki: Damian Baran 14?, samobójcza 14?, Damian Krupa 15?, (Wisła)- Maciej Skrzypiec 22?, Cezary Jóźwicki 28?,36? k.p.,39? k.p., Grzegorz Wolski 40?  (Granaty)
Zawodnik meczu: Cezary Jóźwicki (Granaty)

Po serii porażek ze straconymi 17 bramkami, po trzy punkty sięgnął zespół z Krzywdy. Ave w końcówce przypieczętowało przewagę nad Top Team. W drugiej połowie klasycznym hat-trickiem popisał się Łukasz Rutkowski.

Ave Krzywda ? Top Team Wola Rowska 5:2 (2:1)
Bramki: Artur Krawczyk 14?, Adrian Jarzyna 18?, Łukasz Rutkowski 28?,36?,40? (Ave) - Przemysław Alot 16?, Dominik Alot 27? (Top)
Zawodnik meczu: Łukasz Rutkowski (Ave)

14 goli padło w meczu Młodych Wilków z Gepardem. Tylko na początku meczu wydawało się, że łaskarzewska młodzież może sprawić niespodziankę. Po 8. minutach zespół prowadził 2:0. Później doświadczeni piłkarze z Wilgi udokumentowali swoją przewagę. W tym meczu padła jedyna czerwona kartka. Za faul otrzymał się Wojciech Parol.

Młode Wilki Łaskarzew ? Gepard Wilga 5:9 (2:4)
Bramki: Arkadiusz Korycki 6?, Dominik Rybacki 8?,40?, Sebastian Kisiel 23?, Piotr Szczypek 39? (Młode) - Michał Strzeżek 12?,19?,20?,32?, Dawid Błaszkiewicz 14?, Bartłomiej Winek 24?,30?,34?,40? (Gepard)
Zawodnik meczu: Bartłomiej Winek (Gepard)

W kolejnym meczu Amatorzy z Sośninki przegrywają 6:7. Tym razem byli sprawienia niespodzianki, nawiązując równorzędną walkę z Celem. Do przerwy obrońcy tytułu przegrywali 2:4. Wygrana to również zasługa trzech trafień Michała Wiśniocha.

Amatorzy Sośninka ? Cel KS-System Helenów 6:7 (4:2)
Bramki: Dawid Puchalski 13?, Robert Skrzypiec 15?,30?,37?, Albert Kondej 17?, Paweł Michalik 20? (Amatorzy) - Grzegorz Moczulski 5?,22?, Michał Wiśnioch 14?,21?,28?, Konrad Czyżewski 31?, Radosław Teperek 33? (Cel)
Zawodnik meczu: Michał Wiśnioch (Cel)

W 5. kolejce doszło do starcia niepokonanych ekip. Sytuacja na parkiecie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw 2:0 prowadził Dualtech. Później w 120 sekund Weekend zaliczył trzy trafienia, rywale przed przerwą zdążyli wyrównać. Po zmianie stron Weekend wyszedł na dwubramkowe prowadzenie. Dualtech za każdym razem strzelał bramkę kontaktową, do remisu zabrakło czasu.

Dualtech ? Weekend Łaskarzew 5:6 (3:3)
Bramki: Tomasz Cichecki 3?, Dominik Cichecki 5?,40? Mateusz Grzegrzółka 17?, Tomasz Grzegrzółka 37? (Dualtech) - Sebastian Papiernik 13?,34?,36?, Sebastian Kaczyński 15?,39?, Hubert Świder 15? (Weekend)
Zawodnik meczu: Sebastian Papiernik (Weekend)

Na porażce Dualtechu zyskał Krimen. Zespół z Pilczyna odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu. Tym razem wysoko ograł gospodarzy z Dąbrowy 10:1. Krimen lepszym bilansem bramek wyprzedził Dualtech i wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

Krimen Pilczyn ? Husaria Dąbrowa 10:1 (3:0)
Bramki: Kamil Michalczyk 5?,21?, Mateusz Leszek 16?,25?,33?, Mateusz Sadowski 18?, Grzegorz Opieka 32?, Wojciech Buhowicz 34?, Albert Kowalczyk 37?, Krzysztof Kwaśniak 29? (Krimen) - Wojciech Kusak 27? (Husaria)
Zawodnik meczu: Albert Kowalczyk (Krimen)

Strzeleckiego tempa nie zwalnia Grzegorz Korycki. Zawodnik liderującej Imprezy do dotychczasowych 18 trafień dołożył wczoraj pięć. Szczególnie ważne dla losów meczu były dwa ostatnie gole. Strzelone w końcówce dały bezpieczną przewagę nad Motorem.

Impreza Sośninka ? Motor Leokadia 10:6 (2:3)
Bramki: Grzegorz Korycki 16?,21?,35?,37?,38?, Dariusz Zając 22?,36?, Karol Zowczak 28?, Waldemar Paszkowski 19?,26? (Impreza) - Rafał Rutkowski 15?,33?, Marek Górski 4?,28?, Łukasz Paciorek 23?, Tomasz Paciorek 10? (Motor)
Zawodnik meczu: Grzegorz Korycki (Impreza)