Zdrowie Garwolin trzecią drużyną w Polsce!

Opublikowano: 03 sierpień 2013, 10:25 Kategoria Sport
zdrowie garwolinbeach soccer

Dobre wieści z usteckiej plaży. Wczoraj zespół Becpak Firtech Zdrowie Garwolin awansował do półfinałów mistrzostw Polski w beach soccerze.

Przypomnijmy, że Zdrowie zapewniło sobie awans do turnieju finałowego dzięki bardzo dobrym występom w eliminacyjnych grach w Lublinie i Ustce. Wczoraj garwoliński zespół ponownie zagrał na usteckiej plaży. W grupie B Zdrowie wygrało najpierw z Activ Słupsk 6:3, by przegrać w drugim meczu z Hemako Sztutowo 3:6. O przejściu do fazy półfinałowej naszej drużyny zdecydowała... jedna bramka w bilansie między zespołami grupy.

Dzisiaj o godz. 14 Becpak Firtech Zdrowie Garwolin zagra z Grembachem Łódź o wejście do wielkiego finału. Półfinał dla ekipy, której menadżerem jest Piotr Kapica, to największy sukces drużyny w historii. W drugim półfinale zmierzą się drużyny Hemako i Copacabany Gdańsk.

Jutro na godz. 11 zaplanowano mecz o 3. miejsce, dwie godziny później rozpocznie się finał.

Aktualizacja, godz. 16.15. W zakończonym przed chwilą półfinale Zdrowie Garwolin uległo obrońcom tytuły Grembachowi Łódź 3:5 (0:0, 2:2, 1:3). Po bezbramkowej tercji otwarcia, w drugiej odsłonie meczu Grembach szybko objął prowadzenie 2:0. Ambitnie grające Zdrowie wyrównało za sprawą trafień Eryka Beckera i Dariusza Kasprzaka. W ostatniej części półfinału nie także nie brakowało emocji. Zawodnicy z Garwolina objęli prowadzenie, minutę później wyrównał mistrz Polski. W końcówce Grembach wykorzystał dwie bramkowe sytuacje.

Jutro o godz. 11 rywalem Zdrowia w meczu o brązowy medal będzie Copacabana Gdańsk, z którą drużyna z Garwolina grała przed trzema tygodniami na usteckiej plaży. Wtedy nasi wygrali 7:5.

Aktualizacja, 4 sierpnia, godz. 11:55. Zdrowie Garwolin brązowym medalistą Mistrzostw Polski! Becpak Firtech pokonał w zakończonym przed chwilą meczu o 3. miejsce Copacabanę Gdańsk 4:2. Na początku drugiej tercji Zdrowie prowadziło 3:0. Zawodnikom z Pomorza udało się przed przerwą strzelić jednego gola. W ostatniej tercji długo wynik był bez zmian. Na 4 minuty przed końcem Copacabana strzeliła bramkę kontaktową, ale na 60 sekund przed końcem Zdrowie golem na 4:2 ustaliło wynik.

Brązowy medal MP to największy sukces Zdrowia Garwolin w historii.

Fragmenty spotkania Vacu Activ Słupsk - Zdrowie Garwolin (gp24.pl)