Garwolin biega - nawet w deszczu

Opublikowano: 15 maj 2011, 20:10 Kategoria Sport
biegtruchtaczCSiKpolska biega

56 zawodników wzięło udział w dzisiejszym biegu na Zarzeczu. Imprezie przyświecała hasło: "Nie ważne, ile masz lat, ważne, że chcesz". I chcieli zarówno starsi, jak i dzieci, które niejednokrotnie pokazały, że kondycją dorównują dorosłym.

Miłośników tego sportu nie zraziła nawet pogoda. Najstarszy zawodnik miał 61 lat, najmłodsi - zaledwie 9 lat, ale mimo tak młodego wieku nieźle radzili sobie także na długim dystansie. Biegacze wystartowali spod amfiteatru. Biegli alejkami do kanału Ulgi, później wzdłuż zalewu, ulicy Wyszyńskiego, i mostem wracali na "kwadrat".

Jedno okrążenie to dystans ok. 1300 metrów. Każdy biegł, na ile starczyło mu sił. Żeby powalczyć o puchar i zostać zaliczonym do Biegowego Grand Prix Ziemi Garwolińskiej trzeba było przebiec 5 okrążeń - 6,5 km.

Wśród panów pierwsze miejsce wywalczył sobie Dominik Szostak, który pokonał trasę w 25 minut i 31 sekund. Ustanawiając tym samym nowy rekord. Drugi był Łukasz Świesiulski z czasem tylko o jedną sekundę gorszym, a trzeci Michał Latuszek - 25,34 min. W konkurencji pań wygrała Emilia Mazek, która dystans 6,5 km pokonała w 33 minuty i 51 sekund. Na drugim miejscu była Katarzyna Biernacka (34,15 min.), a na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Świątkiewicz (35,56).

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy zawodnicy pamiątkowe medale.

Bieg został zorganizowany w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska biega" przez Centrum Sportu i Kultury oraz stowarzyszenie Truchtacz.pl