20. kolejka A-Klasy: Wygrywa tylko Promnik

Opublikowano: 07 maj 2013, 15:41 Kategoria Sport
promniksnajpermaciejowicepuznówkaburza

Długi majowy weekend nie był udany dla drużyn z powiatu występujących na boiskach warszawskiej A-Klasy. Z pięciu zespołów punkty zdobył Promnik Łaskarzew, który przerwał złą passę w wiosennych spotkaniach.

Snajper Sośninka po czterech remisach z rzędu tym razem musiał uznać wyższość rywali. Na boisku w Łaskarzewie beniaminek uległ rewelacji wiosny Wiśle Dziecinów 0:2. ? Zagraliśmy bez podstawowych zawodników z bloku ofensywnego. Nie było komu strzelać bramek ? relacjonuje Filip Rutkowski ze Snajpera.

Gospodarze pierwszą bramkę stracili w 75. minucie. Duetowi Moczulski/Wiśnioch kompletnie nie udało się rozegranie rzutu wolnego. Jeszcze na własnej połowie futbolówkę przejął zawodnik Wisły, który rajd zakończył golem. Snajper był blisko wyrównania, ale uderzenie z główki Moczulskiego trafiło w słupek. Goście wynik ustalili w końcówce po szybkiej kontrze.

Snajper Sośninka - Wisła Dziecinów 0:2 (0:0)
Snajper: Ł. Kępka, Rutkowski, Długosz, Wiśnioch, Borkowski, W. Paszkowski, A. Paszkowski (Kuszmierek), P. Zowczak, Moczulski, Wasilka, K. Zowczak (Poświata).

Bez punktu z Sulejówka wrócili zawodnicy Wisły. Kosynierzy nie dali rady wzmocnionymi rezerwami IV-ligowej Victorii. W pierwszej połowie na trzy trafienia gospodarzy, goście odpowiedzieli trafieniem Pawła Krogulca. Kluczowym momentem meczu była 55. minuta. Wtedy z kontuzją z boiska zszedł Sylwester Mazur, a chwilę później drugą żółtą kartkę zobaczył Piotr Cyrta.

Victoria II Sulejówek - Wisła Maciejowice 4:2 (3:1)
Bramki dla Wisły: Paweł Krogulec, Adrian Misiak
Wisła: T. Nagadowski, Grylak, Mazur (K. Nagadowski), Cyrta, Baran, Jóźwik, Sitnik, Kuczyński, Misiak, Krupa (Grylak), Krogulec.

Z rezerwami IV-ligowca nie dali rady także zawodnicy Burzy Pilawa. Podopieczni Roberta Rokickiego, po bramce straconej w pierwszej połowie, przegrali z Józefovią II.

Józefovia II Józefów - Burza Pilawa 1:0 (1:0)
Burza: Ł. Kazimierak, Saganek, T. Trzeciak, P. Piętka, Gazda, Dobrowolski, Błachnio, Foryś (Byczyński), Szczepek (Boratyński), M. Piętka (D. Trzeciak), Dróżdż.

Bez punktu w wiosennej rundzie rozgrywek pozostaje klub z Puznówki. Zawodnicy trenera Przemysława Mazka tym razem ulegli liderowi z Wólki Mlądzkiej. Mecz na boisku w Pilawie był toczony w trudnych warunkach przy opadach deszczu.

KS Puznówka 1996 - Vulcan Wólka Mlądzka 0:4 (0:2)

Jak wyliczyli skrupulatni kibice Promnika, ich drużyna do soboty nie strzeliła bramki od 450 minut. Złą passę udało się przełamać w Wiązownej. Bramkę rywala odczarował Kamil Michalczyk, a drugie trafienie dołożył wracający po kontuzji Cezary Jóźwicki.

Advit Wiązowna - Promnik Łaskarzew 1:2 (0:0)
Bramki dla Promnika: Kamil Michalczyk, Cezary Jóźwicki
Promnik: Paśnik, P. Brzostowski, Opieka, A. Kaczyński, M. Jóźwicki (Jankowski), Michalczyk, S. Kaczyński, Kozikowski (Cichecki), Kliczek (Błażejczyk), C. Jóźwicki (Wójcik), Paziewski.