10 minut, które wstrząsnęły Wilgą

Opublikowano: 20 kwiecień 2013, 19:14 Kategoria Sport
wilga garwolinpilica białobrzegi

Wilga Garwolin wiosną nie zdobyła jeszcze punktu. W 21. kolejce GKS został rozbity przez lidera Pilicę Białobrzegi 5:1 (4:0). Kluczowym momentem meczu był 10-minutowy okres pierwszej połowy, w której goście stracili cztery bramki.

Pilica z nawiązka zrewanżowała się za jesienną porażkę w Garwolinie 1:2. Przez cały mecz liderzy dłużej utrzymywali się przy piłce. Wyrównane były jedynie pierwsze minuty spotkania. ? Zespół Pilicy prowadził grę. My nie byliśmy w stanie stworzyć zagrożenia. Znowu zagraliśmy słabo z tyłu, popełniając błędy w obronie ? relacjonuje trener Wilgi Marek Krawczyk.

Losy spotkania rozstrzygnęły się między 22. a 32. minutą gry, kiedy gospodarze strzelili cztery bramki. Wynik zawodnicy Pilicy otworzyli z rzutu karnego podyktowanym za faul. Przy bramce na 2:0 nie popisał się Łukasz Mariak. Bramkarz GKS poślizgnął się przy rzucie wolnym i nie zdążył wybić piłki. Zbiorową odpowiedzialnością należy obarczyć obrońców Wilgi przy trzecim trafieniu miejscowych. Bramka na 4:0 była uderzeniem życia rywala z Białobrzegów.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Spokojna o wynik Pilica kontrolowała przebieg spotkania. Przewagę udokumentowała bramką. Honor gości uratował wprowadzony w drugiej połowie Piotr Szostak. W 84. minucie młody napastnik wykorzystał nieporozumienie defensorów rywala i posłał piłkę do pustej bramki.

- Graliśmy bez pięciu podstawowych zawodników. Za kartki pauzowali Kamil Zawadka, Łukasz Puciłowski i Bartek Szczęśniak. Na uraz narzekał Michał Kępka. Dwa tygodnie przerwy musi mieć Piotrek Piorun, który narzeka na bóle w kolanie. Pocieszeniem jest to, że zagrał już Daniel Bogusz, a we wtorek do treningów ma wrócić Piotrek Talar ? mówi trener Krawczyk.

W sobotę o godz. 17 Wilga zagra derbowy mecz z Pogonią II Siedlce.

Pilica Białobrzegi ? Wilga Garwolin 5:1 (4:0)
Bramka dla Wilgi: Piotr Szostak
Wilga: Mariak, Karol Zawadka (Szostak), Korgul, Grązka, Mianowski, Kowalski, Wielgosz, Edyk (Bogusz), Trojanek, Makulec (Baranowski), Wachnicki.