Pierwsze sparingowe zwycięstwo Wilgi

Opublikowano: 02 luty 2013, 15:42 Kategoria Sport
wilga garwolinproch pionki

W trzecim sparingu przed rundą wiosenną zawodnicy Wilgi Garwolin pokonali Proch Pionki 2:0 (1:0). Bramki na boisku w Miętnem strzelali Daniel Bogusz i Emil Wielgosz.

- Nareszcie ? przyznaje trener Wilgi Marek Krawczyk. Szkoleniowiec może odetchnąć, bo w końcu jego podopieczni trafiali do bramki przeciwnika. Ta sztuka nie udawała się w meczach z wyżej notowanymi II-ligowym Radomiakiem i III-ligowym Mazurek Karczew. Oba sparing zakończyły się porażkami 0:2.

Dzisiejszy przeciwnik GKS w ubiegłym roku bił się w barażach o wejście do IV-ligi. W nich zawodnicy z Pionek ulegli rezerwom siedleckiej Pogoni, rywalowi Wilgi w obecnym sezonie. Od początku meczu Wilga starała się utrzymywać dłużej przy piłce. ? Tak chcemy grać na wiosnę. Wymieniać kilka podań z pierwszej piłki lub na dwa kontakty ? przyznaje trener Krawczyk.

Pod koniec pierwszej połowy bardzo dobrym prostopadłym podaniem w pole karne popisał się Karol Zawadka. Piłkę od obrońcy przejął Daniel Bogusz. Pomocnik mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza z Pionek.

Po zmianie stron goście ruszyli odważnie do przodu. Akcje w polu karnym dobrze odczytywali obrońcy Wilgi. Czujny w bramce był Piotr Nurzyński, który zastąpił w przerwie Łukasza Mariaka. Po pół godzinie gry w drugiej połowie GKS prowadził już 2:0. Przyjezdnym nie udała się pułapka ofsajdowa. Prawym skrzydłem pół boiska przebiegł Emil Wielgosz. Boczny obrońca postanowił strzałem zakończyć kontrę. Precyzyjne uderzenie w długi róg bramki było skuteczne.

W środę o godz. 18:30 Wilga Garwolin zagra na wyjeździe z Polonią Warszawa rocznik 1995.

Wilga Garwolin ? Proch Pionki 2:0 (1:0)
Bramki: Daniel Bogusz, Emil Wielgosz
Wilga (I połowa): Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Szczęśniak, Talar, Trojanek, Kowalski, Kamil Zawadka, Bogusz, Makulec, Szostak.
II połowa: Nurzyński, E. Wielgosz, Grązka, Korgul, Mianowski, Baranowski, Bogusz, Edyk, Puciłowski, Wachnicki, Piorun.