Spis treści

Amerykański sen Flasha

Opublikowano: 05 maj 2011, 07:42 Kategoria Sport
tanieccheerleaderkikisielUSAmistrzostwa świata

Podczas Mistrzostw Świata Cheerleaderek w Orlando (USA) dziewczyny z Garwolina, reprezentujące Polskę, zajęły 8. miejsce. - To były dla nas niezapomniane wrażenia i możliwość nabrania nowego doświadczenia ? podsumowuje występ tancerek z Flash Senior Zofia Kisiel, trenerka zespołu.

Do Polski dziewczyny wróciły wczoraj. Pobyt, wraz przelotem, ekipy Flash Senior trwał tydzień. Na miejscu w amerykańskim Orlando reprezentantki Polski przywitało słońce i... postacie z kreskówek. Uczestniczki Mistrzostw Świata Cheerleaderek (International Cheer Union Wrold Cheerleading Championships) zakwaterowano w kompleksie Walt Disneya.

Mistrzostwa odbywały się w Wide World of Sports Complex. Już sama ceremonia otwarcia imprezy na reprezentantkach Polski zrobiła duże wrażenie. Przyszedł czas na pierwszy start. 2,5-minutowy występ wypadł nieźle. ? Dałyśmy z siebie wszystko, co zaowocowało 8. miejscem na świecie (na 19 startujących zespołów ? przyp. red.) ? mówi Anna Jasińska z Flash Senior.

Dla tancerek występ na Florydzie był życiową przygodą. ? Mogłyśmy zapoznać się z innymi uczestnikami i wymienić się doświadczeniami, a co najważniejsze zaprezentować się przed nimi i jury. Był to ogromny zaszczyt zatańczyć przed taką publicznością ? dodaje nastolatka. Występ garwolińskiego ?Team Poland? został oceniony na 533,5 pkt. Wygrały bezkonkurencyjne Amerykanki (662) przed Japonkami (645) i reprezentantkami Meksyku (619).

Dzień później dziewczyny stanęły przed kolejnym wyzwaniem ? występem w Międzynarodowych Otwartych Zawodach Cheerleaderek (International Open Pom Worlds Finals). Pierwszy sukces to przebrnięcie przez sito eliminacji. Później występ finałowy, oceniony na 83,38 pkt, co dało 18 miejsce na 26. drużyn zakwalifikowanych do drugiego etapu.