Porażka na koniec rundy

Opublikowano: 11 listopad 2012, 16:36 Kategoria Sport
wilga garwolinuks łady

Z dorobkiem 22 punktów rundę jesienną IV ligi zakończyła Wilga Garwolin. GKS w ostatniej serii spotkań przed zimową przerwą przegrał w Raszynie z UKS Łady 1:2 (0:0). Beniaminek z Garwolina mecz kończył w dziewiątkę.

Do Raszyna Wilga jechała bez kilku podstawowych zawodników. Pawła Edyka i Patryka Mianowskiego z gry wyeliminowała choroba, a Karola Zawadkę uraz. Za kartki pauzował Piotr Baranowski. Mecz był słabym widowiskiem, w którym główną rolę odegrał sędzia. Arbiter spotkania pokazał aż 3 czerwone kartki i 9 żółtych. W drugiej połowie po jednej z akcji, za faul na Piotrze Talarze, z boiska wyleciał gracz UKS. Do leżącego na boisku podszedł inny rywal, na co obrońca Wilgi zareagował nazbyt gwałtownie co skończyło się drugą żółtą kartką dla defensora gości.

Niedługo później, w 82. minucie, goście wyszli na prowadzenie. 3 minuty później czerwoną kartkę za przewinienie zobaczył Kamil Zawadka. Na minutę przed upływem regulaminowego czasu gry GKS wyrównał. Po indywidualnej akcji gola zdobył Łukasz Puciłowski. Niestety w doliczonym czasie gry zespół z Ład trafił ponownie do bramki Piotra Nurzyńskiego.

- Było to słabe widowisko. Obie sytuacje do tej 82. minuty stworzyły po 2 dogodne sytuacje. My nie potrafiliśmy stworzyć sobie sytuacji. Szkoda tego meczu, bo do Raszyna jechaliśmy po 3 punkty ? przyznał trener Wilgi Marek Krawczyk. ? Dziwi mnie i trenera UKS również postawa sędziego. Mecz nie było ostry, a arbiter pokazał w nim tyle kartek ? dodał.

GKS rundę jesienną zakończył z dorobkiem 22 punktów (6 zwycięstw, 4 remisy, 5 porażek). Bez względu na wyniki zaległej kolejki z 17 i 18 listopada, beniaminek z Garwolina przed przerwą zimową będzie zajmował 9. miejsce w tabeli. W piątek podopieczni Marka Krawczyka rozegrają jeszcze sparing z Józefovią Józefów. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku dla Wilgi Garwolin.

UKS Łady ? Wilga Garwolin 2:1 (0:0) mecz w Raszynie
Bramka dla Wilgi: Łukasz Puciłowski
Wilga: Nurzyński, Trojanek, Korgul, Szczęśniak, Talar, Dróżdż, Kamil Zawadka, Puciłowski, Wachnicki (Marcin Makulec), Pyra (Bogusz), Kajtowski (Piorun).