10. kolejka A-Klasy: Derby dla Promnika

Opublikowano: 23 październik 2012, 10:36 Kategoria Sport
snajperburzapromnikwisłapuznówka

Po ligowe punkty w meczach 10. kolejki warszawskiej A-Klasy sięgnęły zespoły Promnika Łaskarzew i KS Puznówka 1996. Wysoko z liderem przegrał Snajper Sośninka. Z zerowym dorobkiem punktowym i bramkowym z Wiązownej wróciła Burza Pilawa.

Pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji mecz z liderem rozegrali zawodnicy Snajpera. W 12. minucie Vulcan objął prowadzenie. Kilka minut przed końcem goście mogli podwyższyć na 2:0, ale uderzenie z rzutu karnego trafiło w słupek. Po przejęciu piłki gospodarze wyszli z kontrą. Faulowany był aktywny na boisku Grzegorz Korycki, a gracz z Vulcana otrzymał drugą żółtą kartkę.

Grając z przewagą zawodnika gospodarze ruszyli po przerwie do odrabiania strat. W polu karnym Vulcana faulowany był Dariusz Zając. Jedenastkę wykorzystał Marcin Wiśnioch. W 60. minucie piłkę odzyskał Filip Rutkowski, zagrał do Grzegorza Moczulskiego, a ten obsłużył Zająca.

Po objęciu prowadzenia Snajper skupił się na obronie. Osłabieni gości nie rezygnowali z uzyskania korzystnego wyniku. Na 12 minut przed końcem pada wyrównanie. W końcówce lepiej dysponowani kondycyjnie przyjezdni wbili jeszcze trzy bramki.

Snajper Sośninka - Vulcan Wólka Mlądzka 2:5 (0:1)
Bramki dla Snajpera: Marcin Wiśnioch (karny), Dariusz Zając
Snajper: Ł. Kępka, Wasilka, Długosz, Zając, W. Paszkowski, Klach (Wiśnioch), A. Paszkowski (Richert), Rutkowski, Moczulski, Korycki, Jóźwicki (K. Zowczak).

Charakter w meczu ze Startem II Otwock pokazali zawodnicy z Puznówki. Po godzinie gry goście przegrywali 0:3. W pierwszej połowie, przy stanie 0:1, sędzia nie uznał prawidłowo zdobytej bramki dla zespołu z gminy Pilawa. ? Po stracie trzeciej bramki zagraliśmy koncertowo ? chwali swój zespół trener Przemysław Mazek. Pierwszą bramkę strzelił powracający po kontuzji Daniel Celiński po zagraniu Łukasza Szczepka. Strzelec pierwszej bramki asystował przy drugim golu autorstwa Radosława Parzyszka. W 78. minucie remis dało uderzenie Roberta Całki.

- Mecz mógł się podobać. Brawo dla chłopaków za charakter. Bardzo dobrze w bramce z konieczności zagrał Mateusz Grzegrzółka, który ostatni raz między słupkami stał grając w trampkarzach ? dodaje trener KS Puznówka 1996.

Start II Otwock - KS Puznówka 1996 3:3 (1:0)
Bramki dla Puznówki: Daniel Celiński, Radosław Parzyszek, Robert Całka
Puznówka: Grzegrzółka, S. Rosłaniec, Grzelak, M. Parzyszek, Ł. Rosłaniec, Szczepek, Mazek, R. Parzyszek, Kucharzewski, Celiński, Całka.

Fatalnie mecz z Advitem zaczęła Burza Pilawa. Już po 18 minutach gospodarze z Wiązownej prowadzili 4:0. W przerwie do bramki gości za Wilczka wszedł Kazimierak. Po zmianie stron więcej bramek nie padło. Zmiany w Burzy ożywiły poczynania gości, jednak nie na tyle, aby strzelić chociaż honorowego gola.

Advit Wiązowna - Burza Pilawa 4:0 (4:0)
Burza: Wilczek (Kazimierak), Saganek, Bylinka, Golewski, Osiak, Foryś, Błachnio, M. Piętka (P. Piętka), Szwej, J. Konarzewski, S. Konarzewski (Winek).

Do przerwy pojedynku derbowego między Wisłą a Promnikiem nieoczekiwanie prowadzili gospodarze. Bramkę dla zespołu z Maciejowic w 30. minucie strzelił Damian Krupa, który wykorzystał rzut karny.

Promnik wyrównał niedługo po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę. Gola zaliczył Cezary Jóźwicki. Etatowy strzelec bramek w ubiegłym sezonie dla ŁKS w tym sezonie strzelał bardzo rzadko. Na 2:1 dla gości podwyższył Piotr Brzostowski. Wynik ustalił, strzelając drugą bramkę w meczu, Jóźwicki. Promnik jest niepokonany już od sześciu ligowych spotkań.

Wisła Maciejowice - Promnik Łaskarzew 1:3 (1:0)
Bramki: Damian Krupa (karny) - Cezary Jóźwicki 2, Piotr Brzostowski
Wisła: Sękulski, Mazur, Pogoda, Grylak, Pracz, Jóźwik (Opiekulski), Kuczyński (W. Fijołek), Misiak, Sitnik, R. Włodarczyk (S. Fijołek), Krupa.
Promnik: Bieńko, Michalczyk, Opieka, Jankowski, Buhowicz (Mikulski), Brzostowski (Kozikowski), Cichecki, Kaczyński, Paśnicki (M. Jóźwicki), Błażejczyk (Kurach), C. Jóźwicki.