12. kolejka LO: Przebudzenie Zrywu

Opublikowano: 23 październik 2012, 10:21 Kategoria Sport
sępzrywuninhutnikwilga miastków

Po miesiącu bez zdobycia punktu, wreszcie ligowe zwycięstwo odniósł Zryw Sobolew. Oprócz podopiecznych Andrzeja Goliszewskiego dorobek punktowy poprawił jedynie Sęp. Porażki zanotowały zespoły Hutnika, Wilgi Miastków i Orła Unin.

- Rywale grali lepiej, mieli przewagę przez większość czasu, ale bramki straciliśmy po indywidualnych błędach ? ocenia mecz z Mazovią trener Hutnika Tomasz Barej. W meczu przyjaźni kibiców obu zespołów do przerwy goście prowadzili już 2:0. Najpierw przy wybiciu piłki błąd popełnił bramkarz gospodarzy, przy stracie drugiej bramki nie bez winy był boczny obrońca. ? Kto wie jakby ten mecz się ułożył gdyby nie dwie niewykorzystane okazje Kowalskiego przy stanie 0:1 ? przyznaje szkoleniowiec.

Po stracie drugiej bramki w tej samej akcji dwukrotnie w słupek uderzał Łukasz Trzciński. W końcówce trzeci gol dla gości padł po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry. ? Mazovia zaprezentowała się najlepiej z drużyn z góry tabeli, z którymi graliśmy w tym sezonie ? chwali rywali Tomasz Barej.

Hutnik Huta Czechy ? Mazovia Mińsk Mazowiecki 0:3 (0:2)
Hutnik: Kardyka, Śledź, Krupieńczyk, Sabała, A. Wardak, R. Głąbicki, J. Wardak, Kowalski, Goździk, Trzciński, Gawinek oraz B. Głąbicki, Trzmiel, Jesień, R. Wardak.

Po czterech porażkach z rzędu z ligowej wygranej wreszcie cieszyli się zawodnicy Zrywu Sobolew. Przebudzenie zespołu i przerwanie fatalnej serii nastąpiło na boisku w Łosicach. W trzecim kolejnym meczu do bramki rywali trafia najbardziej doświadczony zawodnik Zrywu Tomasz Marcińczak.

Orzeł Łosice ? Zryw Sobolew 2:5 (0:3)
Bramki dla Zrywu: Tomasz Marcińczak 2, Mateusz Gałązka, Michał Wiśnioch
Zryw: Mirowski, Włodarczyk, P. Kazimierak, Więckowski, Tywanek, Marcińczak, Paciorek (Bieńko), Gałązka, Czyżewski (Baran), W. Kazimierak, Wiśnioch.

Mecz Wilgi z niepokonanym Naprzodem Skórzec mógł zacząć się od kapitalnie dla gospodarzy. Zawodnicy z Miastkowa Kościelnego zmarnowali dwie znakomitego okazje do objęcia prowadzenia. Niewykorzystane sytuacje zemściły się. Naprzód do przerwy prowadził 2:0. W drugiej połowie goście szybko dołożyli do wyniku jeszcze cztery bramki. Wynik mógł być wyższy, ale zawodnik ze Skórca, na kwadrans przed końcem, nie wykorzystał rzutu karnego.

Wilga Miastków ? Naprzód Skórzec 0:6 (0:2)

Remis z faworyzowanym Podlasiem w ostatnich minutach zapewnił sobie Sęp Żelechów. Gospodarze, po bezbramkowej pierwszej połowie, przegrywali od 75. minuty. Cenny punkt strzałem z rzutu karnego w 90. minucie zapewnił grający trener Marcin Cieśla.

Sęp Żelechów ? Podlasie Sokołów Podlaski 1:1 (0:0)
Bramka dla Zrywu: Marcin Cieśla (karny)
Sęp: Frankowski, Zackiewicz, Borkowski, Cieśla, Michalik, M.Skwarek, P.Skwarek, J.Mazurek, Rudzki, Brych, P.Mazurek oraz Marchlak, Pogorzelski, Leszek.

Jedynie w pierwszych minutach goście z Unina zagrozili bramce Victorii. Później do głosu doszli gospodarze, u których mimo wygranej zawodziła skuteczność.

Victoria Kałuszyn ? Orzeł Unin 2:0 (1:0)
Orzeł: Domarecki, P. Brych, Mateusz Mikulski, Pałyska, Pasternak, A. Łubian, Krzyśpiak, Ł. Piesio, Ł. Ziółek, Parzyszek, Kisiel.