Lider za mocny dla 4CV

Opublikowano: 21 październik 2012, 16:23 Kategoria Sport
siatkówka4cv

Atut własnego boiska okazał się niewystarczający, aby pokonać lidera tabeli. 4CV przegrał z MDK Warszawa 1:3 (-21, -15, 22, -23) w meczu 3. kolejki mazowieckiej III ligi. ? Każdy element w pewnym stopniu zawodził ? ocenia trener drużyny z Garwolina Edmund Kopyść.

Początek dzisiejszego meczu nie zwiastował porażki. Gospodarze weszli lepiej w mecz, zyskując trzypunktową przewagę już przy stanie 6:3. Dobrze miejscowi grali w obronie nie pozwalając, aby ataki rywali lądowały bezpośrednio w parkiecie. Przełom nastąpił przy stanie 12:9. Seria błędów w przyjęciu przełożyła się na problemy ze skończeniem ataków. SPS zdołał wyrównać na po 16, ale to goście po chwili odjechali na bezpieczną trzypunktową przewagę.

Drugi set miał podobny przebieg do partii otwarcia. Zespół 4CV prowadził 9:7, 12:10, by w jednym ustawieniu stracić osiem punktów. To zaważyło o losach tej części gry. Podrażnieni gospodarze w trzecim secie popełniali mniej błędów. Poprawiło się przyjęcie, zaczął funkcjonować blok, w którym brylował Kamil Baran. Tym razem gościom strat (5:9, 9:11, 15:18) nie udało się odrobić.

Najbardziej wyrównany przebieg miała ostatnia część gry. Niemal przez jej większość gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce o losach spotkania zdecydowały błędy 4CV. Debiutujący w zespole Paweł Mikulski zaatakował w siatkę, zagrywkę popsuł Kamil Baran, a na bloku MDK zatrzymał Mariusza Ozimka.

Mecz zakończył się po akcji rozpoczętej serwisem przez Szymona Ściślaka (wychowanek GTS Wilga Garwolin). Grze środkowego MDK pochodzącego z gminy Górzno bacznie przyglądali się rodzina i znajomi.

? Każdy element w pewnym stopniu zawodził. Popełnialiśmy za dużo błędów technicznych. Pierwszego seta przegraliśmy, bo za dużo w zespole było emocji, z którymi zawodnicy sobie nie poradzili ? ocenił po meczu trener 4CV Edmund Kopyść.

4CV Garwolin ? MDK Warszawa 1:3 (-21, -15, 22, -23)

4CV: Grabowski, Baran, A. Zawisza, Antonik, Kisiel, Ozimek, Saganek (libero) ? Trzmielewski, K. Zawisza, Jakubowski, Mikulski, Zygadło (libero).