9. kolejka A-Klasy: Promnik lepszy w meczu na szczycie

Opublikowano: 15 październik 2012, 15:56 Kategoria Sport
snajperburzapromnikwisłapuznówka

Od pięciu kolejek Promnik Łaskarzew jest niepokonany. W Pilawie Burza dała srogie lanie Snajperowi Sośninka. Rezerwom IV-ligowej Józefovii rady nie dała drużyna z Puznówki. Po komplet punktów sięgnęła Wisła Maciejowice.

Mecz na szczycie A-Klasy zapowiadał duże emocje. Niepokonany od czterech kolejek Promnik podejmował Koronę Gorę Kalwarię, która do tej pory przegrała tylko raz. Po wyrównanych pierwszych minutach do głosu doszli gospodarze. W 18. minucie za zagranie piłki ręką w polu karnym przez obrońcę Korony sędzia podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł... bramkarz Jarosław Paśnik. Były zawodnik m.in. Ruchu Chorzów nie miał problemów z pokonanie swojego vis a vis. Jeszcze przed gwizdkiem oznaczającym przerwę gospodarze mogli podwyższyć prowadzenie.

Po zmianie stron goście nie potrafili przeciwstawić się dobrze grającemu Promnikowi. Na 2:0 podwyższył Sebastian Kaczyński, który wykorzystał podanie Wojciecha Buhowicza. Później szczęścia zabrakło Cezaremu Jóźwickiemu. Uderzenie napastnika trafiło w słupek.

Promnik Łaskarzew - Korona Góra Kalwaria 2:0 (1:0)
Bramki dla Promnika: Jarosław Paśnik, Sebastian Kaczyński
Promnik: Paśnik, Michalczyk, Opieka, Jankowski, Buhowicz, Błażejczyk (Kozikowski), Cichecki (A. Kaczyński), S. Kaczyński, Paśnicki, Kurach (Jóźwicki), Paziewski (P. Brzostowski).

Bez kilku podstawowych zawodników na mecz do Pilawy pojechał Snajper Sośninka. Gospodarze do przerwy prowadzili 2:0. Duży udział przy tych trafieniach miał bramkarz gości. - Na początku drugiej połowy mieliśmy dwie ?setki?, jednak nie wykorzystaliśmy tego i widocznie się to się zemściło ? relacjonuje prezes Snajpera Damian Richert. Osłabieni goście nie wytrzymali w końcówce naporu Burzy. Dla drużyny z Sośninki to czwarta porażka w sezonie. Burza sięgnęła po drugi komplet punktów.

Burza Pilawa ? Snajper Sośninka 7:0 (2:0)
Bramki: Hubert Osiak, Adrian Golewski, Robert Winek, Sławomir Konarzewski, Mateusz Szwej 2
Burza:
Kazimierak, Saganek, Bylinka, Golewski, Osiak (P. Piętka), Dobrowolski, Błachnio (D. Trzeciak), Foryś, J. Konarzewski (Winek), M. Piętka (S. Konarzewski), Szwej.
Snajper: A. Krawczyk, Długosz, Richert, W. Paszkowski, Ł. Kępka, K. Zowczak, Moczulski, A. Paszkowski, Korycki, Klach, Jóźwicki.

Piątą porażkę zanotował klub z Puznówki, który na boisku w Miętnem musiał uznać wyższość rywali z Józefowa. Gospodarze po raz pierwszy dali się zaskoczyć już w 10. minucie.

KS Puznówka 96 ? Józefovia II Józefów 0:3 (0:1)

Trzecie zwycięstwo w sezonie odnieśli zawodnicy Wisły Maciejowice. Po niezłym meczu Kosynierzy ograli Sokół Celestynów 3:1. Pierwszą bramkę strzelił w 42. minucie Robert Włodarczyk, który wszedł na boisko 12 minut wcześniej. W drugiej połowie skutecznością błysnął Rafał Sitnik. Sokół przegrał kolejny mecz z drużyną z powiatu garwolińskiego (tydzień temu z Puznówką 2:3).

Wisła Maciejowice ? Sokół Celestynów 3:1 (1:0)
Bramki dla Wisły: Robert Włodarczyk, Rafał Sitnik 2
Wisła: Sękulski, Grylak, Mazur, Pogoda, Pracz, Jóźwik (Opiekulski), Kuczyński, Misiak, Krupa, Krogulec (Włodarczyk), Sitnik.