3. kolejka LO: Przebudzenie Sępa

Opublikowano: 27 sierpień 2012, 11:17 Kategoria Sport
miastkówzryw sobolewsęp żelechówuninhutnik

Po pierwsze w tym sezonie trzy punkty sięgnął młody zespół Sępa Żelechów. Wygraną zaliczyli także gracze Hutnika. Bez punktu Wilga Miastków, Zryw Sobolew i Orzeł Unin.

- To bardzo ważne zwycięstwo, bo pozwoli chłopakom uwierzyć we własne możliwości ? przyznał po meczu z Łochowem trener Sępa Żelechów Maciej Cieśla. Kluczowa akcja dla rozwoju meczu nastąpiła w 35. minucie. Obrońca gości sfaulował wychodzącego na czystą pozycję zawodnika z Żelechowa. Sędzia musiał pokazać w tej sytuacji czerwoną kartkę.

- W drugiej połowie rywale się odkryli. My graliśmy dobrze. Wynik mógł być wyższy, bo mieliśmy jeszcze trzy sytuacje sam na sam z bramkarzem. Ważne z psychologicznego punktu widzenia, że wygraliśmy. Tym bardziej, że mamy chyba najmłodszym zespół w lidze z podstawowymi zawodnikami z rocznika 1995 ? mówi Marcin Cieśla, który z boiska kierował poczynaniami drużyny.

Sęp Żelechów ? ŁKS Łochów 3:0 (2:0)
Bramki dla Sępa: Michał Skwarek, Mateusz Kwiatkowski, Norbert Brych
Sęp: Pawlak, Michał Skwarek, Cieśla, Borkowski, Kwiatkowski, Pogorzelski, Cegiełka, Michalik, J. Mazurek, P. Mazurek, Brych oraz Kiliszek, Marchlak, Szopa, Goliszewski.

Trzy punkty zainkasował także Hutnik. Drużyna z Trąbek pewnie ograła Orła Łosice 3:1. ? Mieliśmy zdecydowaną przewagę. Bolączką była skuteczność. Mieliśmy trzy słupki po 100-procentowych sytuacjach. Trochę nerwowo zrobiło się na pół godziny przed końcem gry, kiedy goście strzelili kontaktowego gola po rzucie karnym podyktowanym z kapelusza ? relacjonuje trener Hutnika Tomasz Barej.

W 90. minucie gry trafieniem na 3:1 wynik ustalił Rafał Głąbicki. Najskuteczniejszy zawodnik gospodarzy popisał się pięknym uderzeniem nożycami.

Hutnik Huta Czechy ? Orzeł Łosice 3:1(1:0)
Bramki dla Hutnika: Filip Gawinek, Rafał Trzmiel, Rafał Głąbicki
Hutnik: Rękawek, Trzmiel, Śledź, Krupieńczyk, A. Wardak, Trzciński, J. Wardak, R. Głąbicki, Goźdźik (Bogdanowicz), Zieliński, Gawinek (Ściborowski).

W Hucie Mińskiej nieoczekiwanie punkty stracił Zryw Sobolew. Podopieczni Andrzeja Goliszewskiego po trzech meczach mają na koncie po jednej wygranej, przegranej oraz remisie.

Tygrys Huta Mińska ? Zryw Sobolew 2:0 (1:0)
Zryw: Ulaszewski, Michalec (Czyżewski), P. Kazimierak (Wasiulewski), Dziubak, Tywanek, Więckowski, Kwaśniak, Włodarczyk (Baran), G. Kazimierak (Poboży), Gałązka (Bieńko).

3:11 i zerowy dorobek punktowy to bilans otwarcia Wilgi Miastków. Tym razem gracze trenera Pawła Kowalskiego ulegli beniaminkowi z Jabłonnej Lackiej 2:6. W obu połowach meczu na trzy trafienia gości jednym golem odpowiadali gospodarze.

Wilga Miastków ? Jabłonianka Jabłonna Lacka 2:6 (1:3)
Bramki dla Wilgi: Piotr Domański, Krystian Frelik
Wilga: Czarny, Latuszek, Zając, Aniszewski (Szczygielski), M. Biedrzycki, Bogusz (Matysek), Kondej, Wołoszka (Frelik), Domański, Belka (Celej), Baran.

W trzecim kolejnym meczu zawodnicy Orła Unin dobrą połowę gry przeplatają z fatalnymi 45 minutami. Tym razem lepsze były pierwsze 45 minuty. ? Graliśmy dobrze, zmuszając rywali do grania długimi piłkami, co było po naszej myśli. Bramkę straciliśmy w 5. minucie, odpowiedzieliśmy kwadrans później po uderzeniu Bartka Pałyski ? relacjonuje trener Orła Cezary Krzyśpiak.

Po zmianie stron gospodarze nie ustrzegli się serii błędów indywidualnych, które skrzętnie wykorzystali goście ze Skórca. Już dwie minuty po przerwie przyjezdni objęli prowadzenie po rzucie karnym.

Orzeł Unin ? Naprzód Skórzec 1:6
Bramka dla Orła: Bartosz Pałyska
Orzeł: Domarecki, Pałyska, P. Brych, Ł. Piesio, Marcin Mikulski, Leszek (A. Łubian), P. Ziółek, K. Łubian, Kajtowski (Duchna), Ł. Ziółek, Krzyśpiak (Parzyszek).