Pierwszy sparing Wilgi II

Opublikowano: 27 lipiec 2012, 10:04 Kategoria Sport
wilga garwolin

- Jestem mile zaskoczony postawą drużyny ? przyznaje Marek Zatorski, trener Wilgi II Garwolin. Drużyna stworzona w ostatnich kilkunastu dniach w pierwszy sparingu pokonała Hetmana Sulbiny 2:0 (1:0).

Mecz z występującą w lidze LZS drużyną rozegrano wczoraj na boisku w Sulbinach. Trener zgłoszonej do B-Klasy drużyny Wilgi B miał do dyspozycji 18 zawodników. Wszyscy pojawili się na boisku. Do przerwy GKS prowadził o trafieniu z Pawła Walickiego, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i... nosem wepchnął piłkę do bramki.

Po zmianie stron wynik ustalił Grzegorz Akala, czarnoskóry napastnik jeszcze 2 lata temu występował w Wildze Garwolin. W bramce zagrał Piotr Nurzyński, który wrócił do treningów. Bramkarz w pierwszej połowie popisał się kapitalną interwencją po strzale głową zawodnika z Sulbin. W zespole rezerw zagrali także m.in. Michał Wielgosz, Kamil Brych czy Jakub Ekert.

? Kadrę zespołu stanowią zawodnicy, którzy grali w juniorskich drużynach Wilgi, później rozeszli się do innych klubów albo przestali grać. Będę miał jeszcze do dyspozycji niektórych juniorów z rocznika 1994, którzy obecnie w komplecie trenują z pierwszym zespołem ? mówi Marek Zatorski, trener Wilgi II. Podkreśla, że postawa zespołu we wczorajszym sparingu zaskoczyła go. Pozytywnie. ? Jestem zadowolony z gry. Chłopcy zagrali dobry mecz ? ocenia mecz z Hetmanem.

Kolejnym rywalem rezerw IV-ligowca będzie ligowy rywal Orzeł Parysów. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę podczas festynu rodzinnego w Parysowie. Warszawska B-Klasa rozgrywki sezonu 2012/2013 rozpocznie w ostatni weekend sierpnia. Rywalem Wilgi II będzie GC United Gassy, drużyna, która przeniosła się z III grupy ligi.