Baraż z Olimpią, spadek Promnika

Opublikowano: 06 czerwiec 2012, 21:57 Kategoria Sport
wilgapromnik
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Kilkudziesięciu sekund zabrakło Wildze Garwolin, aby w meczu ostatniej kolejki warszawskiej Ligi Okręgowej pokonać Drukarza Warszawę. Mecz zakończył się remisem 4:4. GKS w walce o IV ligę zmierzy się z warszawską Olimpią. Porażką 2:10 z okręgówką żegna się Promnik Łaskarzew.

Na stadion GKP Targówek Wilga udała się... bez trenera. Jacek Paśnik przyglądał się spotkaniu w Ożarowie Mazowiecki, gdzie Ożarowianka grała z Olimpią Warszawa. W składzie GKS zadebiutowali w tym sezonie juniorzy ? Jakub Godlewski i Przemysław Głowala. Od pierwszej minuty zagrał także Patryk Mianowski. Do przerwy meczu w stolicy obie drużyny strzeliły po jednej bramce. Szybko po stracie bramki, wyrównanie Wildze dał Marcin Makulec. Do szatni goście mogli schodzić z prowadzeniem, ale rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Korgul.

- Przez pierwsze 20 minut zawodnicy byli spięci. Później graliśmy już lepiej, co przyniosło efekt w drugiej połowie ? relacjonuje kierownik drużyny Jacek Wielgosz, który prowadził Wilgę w dzisiejszym meczu. W drugich 45 minutach padło sześć goli. Gospodarze objęli prowadzenie 2:1, chwilę później wyrównał Piotr Baranowski. Na 3:2 z rzutu karnego strzelił... bramkarz Łukasz Mariak. - W przerwie była umowa, że jeśli będzie następny rzut karny, to będzie go strzelał Łukasz. Nasz bramkarz pewnie wykorzystał jedenastkę ? mówi Jacek Wielgosz.

Drukarz nie dawał za wygraną i wyrównał. Bramkę na 4:3 strzelił Marcin Makulec. ?Magi? zagrał bardzo dobre spotkanie, najlepsze w tym sezonie. Do wyjazdowego zwycięstwa Wildze zabrakło kilkudziesięciu sekund. W trzecie ? ostatniej ? minucie doliczonego czasu gry, po rzucie rożnym, zawodnik ze stolicy wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do siatki. W opinii kierownika drużyny, obok Marcina Makulca, na wyróżnienie w drużynie zasłużył Jakub Godlewski.

Godzinę po zakończeniu meczu w Warszawie, na boisku o Ożarowie Mazowieckim zabrzmiał ostatni gwizdek. Ożarowianka zremisowała z Olimpią 1:1. Oznacza to, że Wilga w walce o IV ligę zagra z drużyną z Warszawy. Co istotne Olimpia dzisiejszy mecz kończyła w dziewiątkę, wielu zawodników zobaczyło żółte kartki. Może to oznaczać osłabienie zespołu ze stolicy w pierwszym meczu barażu, który już 17 czerwca o godz. 17 w Garwolinie. Spotkanie wpisuje się w obchody Dni Miasta i Powiatu. Rewanż trzy dni później w Warszawie.

Wilga Garwolin w 30 meczach sezonu 2011/2012 zgromadziła 63 punkty, tracąc do lidera ? Józefovii Józefów 13 oczek. Bilans GKS to 19 zwycięstw, 5 porażek i 6 remisów przy 81 zdobytych i 47 straconych bramkach.

Drukarz Warszawa ? Wilga Garwolin 4:4 (1:1)
Bramki dla Wilgi: Marcin Makulec 2, Piotr Baranowski, Łukasz Mariak (rzut karny)
Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Korgul, Głowala (Godlewski), Mianowski (Trojanek), Wielgosz (Wachnicki), Zalewski, Sitarek, M. Makulec, Baranowski (Dróżdż), Endzelm.

W przyszłym sezonie w Lidze Okręgowej nie zobaczymy Promnika Łaskarzew. ŁKS został zdemolowany w Radości, przez tamtejszy PKS aż 10:2. W innym meczu KS Wesoła pokonała Start II w Otwocku 3:1 i to zwycięzcy zagrają w barażach o utrzymanie. Promnik spada do A-Klasy po dwóch latach grania w okręgówce. Ostatnią degradację ŁKS zanotował po sezonie 2008/2009. Wtedy do Ligi Okręgowej Promnik wrócił już po sezonie gry w niższej klasie rozgrywek.

Promnik Łaskarzew w 30 meczach sezonu 2011/2012 zgromadził 31 punktów. Bilans ŁKS to 9 zwycięstw, 17 porażek i 4 remisów przy 62 zdobytych i 91 straconych bramkach.

PKS Radość Warszawa ? Promnik Łaskarzew 10:2