16 goli w dwóch meczach. Pięć trafień Paszkowskiego

Opublikowano: 09 październik 2023, 10:52 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Okazałe zwycięstwo 7:2 Wilgi II Garwolin oraz porażka Promnika Łaskarzew 3:4. Tak zaprezentowały się drużyny z powiatu garwolińskiego w 9. kolejce Amnis Energia Lidze Okręgowej.

Rezerwy IV-ligowca mierzyły się w Uninie z Orłami Zielonka. W składzie gospodarzy zagrało kilku zawodników „Jedynki”. Lepiej spotkanie rozpoczęli goście, którzy w pierwszych minutach objęli prowadzenie. Wilga z nawiązką odrobiła straty.

W 28. minucie wyrównał wracający po rehabilitacji Przemysław Alot (as. Paweł Pyra). Po pół godzinie gry było 2:1 za sprawą trafienia Tomasza Paszkowskiego, któremu dograł Kirył Shakurau. Po kolejnych 120 sekundach było już 3:1. Tym razem Pyra asystował przy golu Dawida Domareckiego.

Druga połowa to show Paszkowskiego. Napastnik jeszcze czterokrotnie pokonał bramkarza Orła i zakończył spotkanie z pięcioma trafieniami. Statystki punktacji kanadyjskiej poprawili asystami Domarecki (2), Marcin Makulec i Łukasz Piesio. Goście odpowiedzieli jednym trafieniem.

- Gratulacje dla zespołu za zwycięstwo odniesione w dobrym stylu. Każdy z zawodników, który wystąpił dołożył swój wkład w zdobycie trzech punktów, dodatkowo chcę podkreślić nie tylko za ten mecz, ale wszystkie do tej pory postawę zawodników, którzy są w kadrze pierwszego zespołu. Ponieważ grają z pełnym zaangażowaniem i dają zespołowi dużą jakość piłkarską – mówi trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga: Makulec, Shakurau (70' Cedric), Tracz (65' H.Winek), Mankge, Toth (60' Piesio), Alot, Pyra, Wągrodzki (60' Masny), Woroszył, Domarecki(70' Agi), Paszkowski.

Bliski punktowej zdobyczy na wyjeździe byli zawodnicy Promnika Łaskarzew. W spotkaniu z Legionovią II Legionowo ŁKS przegrywał już 1:3, by wyrównać stan gry na 3:3. Niestety dla gości decydujące trafienie dla Legionovii padło w 87. minucie. Bramki dla ŁKS zdobywali Piotr Jarzyna 2 oraz Jakub Bogucki.

Promnik: Lis, Kondej, Sadowski, Mignane, Jasiński, Kaczyński, Piętka, Bogucki (80' Szczypek), Siembora, Pałasz (46' A. Korycki), Jarzyna.