Małgorzata Dębecka szósta w Mistrzostwach Polski U-16

Opublikowano: 26 wrzesień 2023, 07:30 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

W dalekich Słubicach odbyły się w dniach 2-24 września, Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkiej Atletyce, w których wystartowało ponad 1000 młodych lekkoatletów z prawie 300 klubów z całej Polski. Szóste miejsce w rzucie oszczepem wywalczyła Małgorzata Dębecka z Wilgi Garwolin.

Do udziału w zawodach, które nazywane są również Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego, powoływanych było po 20 najlepszych w konkurencjach technicznych i po 30, a nawet 40, w biegowych. Sam start w mistrzostwach jest dla tych młodych zawodników ogromnym przeżyciem, gdyż atmosfera tych zawodów jest niepowtarzalna i każdy chce siwe pokazać z jak najlepszej strony.

W tym elitarnym gronie znalazły się dwie zawodniczki garwolińskiej Wilgi i wypadły na tle rywalek zupełnie przyzwoicie. W konkursie rzutu oszczepem bardzo wysokie, VI miejsce, wywalczyła Małgorzata Dębecka z wynikiem 32.44m. Sam konkurs przeprowadzono już  o godzinie 10.00, a płyta boiska pokryta była jeszcze rosą, co bardzo utrudniało rzuty, gdyż po rzutach próbnych i pierwszej kolejce uchwyt oszczepu był nasiąknięty wodą. Z tego tytułu wiele miotaczek miało problemy z pokazaniem swoich umiejętności. Nasza oszczepniczka  miała w eliminacjach jeden udany rzut, który pozwolił jej uzyskać awans do ścisłego finału i tu zajęła bardzo wysokie, VI miejsce w kraju.

Z kolei Agata Świesiulska, która uzyskała awans w wieloskoku, skoczyła na odległość 10.01cm, co dało jej 20 lokatę w tych mistrzostwach.