Dobra seria Wilgi II

Opublikowano: 25 wrzesień 2023, 14:42 Kategoria Sport
wilga II garwolinpromnik łaskarzew

Do czterech passę spotkań bez porażki przedłużyła drużyna Wilgi II Garwolin. Porażkę w Amnis Energia Lidze Okręgowej zaliczył Promnik Łaskarzew.

Do przerwy spotkania z outsiderem ligi Wilga II prowadziła skromnie. Jedyną bramkę strzelił Jakub Mianowski po podaniu Szymona Masnego. Tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Adrian Płatek, którego obsłużył Mangke Sello. Goście odpowiedzi golem kontaktowym w 55. minucie. Chwilę później gospodarze ponownie wyszli na dwubramkowe prowadzenie po trafieniu Marcelego Woroszyła (as. Filip Wojtaś), który dzień wcześniej zaliczył debiut w IV lidze. Po 70 minutach było już 4:1. Rzut karny wykorzystał Szymon Rękawek po faulu na Woroszyle. Goście zdołali odpowiedzieć tylko jednym golem i drugie zwycięstwo Wilgi II stało się faktem.

- Najważniejsze zadanie, które mieliśmy zrealizować, czyli wygrać mecz zostało osiągnięte, ale nasza gra nie wyglądała dobrze. W trakcie spotkania podejmowaliśmy złe decyzję będąc przy piłce i to powodowało, że nie mogliśmy złapać odpowiedniej płynności w grze – komentuje trener Wilgi II Kamil Zawadka.

Wilga: Makulec, H. Winek (46' Sello), Tracz, Toth, K. Winek (75' Kęsik), Mianowski (75' Hys), Irakli (30' Woroszył), Masny (65' Agastya), Rękawek, Wojtaś, Płatek.

Wygrana pozwoliła Wildze na przeskoczenie w tabeli Promnika Łaskarzew, który ma o jedno spotkanie rozegrane mniej. W sobotę ŁKS uległ na własnym boisku Madziarowi Nieporęt 2:4. Przy Kusocińskiego rozpoczęło się bardzo dobrze dla gospodarzy. Już w 7. minucie Piotr Jarzyna otworzył wynik. Zanim piłkarze zeszli do szatni, na prowadzeniu byli goście. Po zmianie stron nadzieję miejscowym na dobry wynik dał ponownie Jarzyna, który tym razem wykorzystał podanie Huberta Świdra. Końcówka należała jednak do drużyny z Nieporętu, która dwoma golami przychyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Promnik: Lis, Jaworski, Jarzyna, J. Kisiel (81` A. Korycki), Jasiński (75` Janisiewicz), Kondej, Grabowiec (46` Bogucki), Faye, Siembora (77` Pałasz), Piętka, Świder (65` S. Kisiel).

W następnej kolejce Wilga II zagra na wyjeździe z Mazurem Radzymin, a Promnik u siebie podejmie KS Halinów. W środę ŁKS zagra na własnym boisku w pucharowym starciu z Deltą Warszawa.