Piątka gra dalej w pucharach

Opublikowano: 17 sierpień 2023, 09:35 Kategoria Sport
puchar polskipiłka nożna

Orzeł Unin, Zryw Sobolew, Wisła Maciejowice, Wilga II Garwolin, Promnik Łaskarzew grają w kolejnej rundzie tegorocznego Pucharu Polski.

Przed 2. rundę rozgrywek siedleckiego OZNP przebrnęły dwie z trzech drużyn z powiatu garwolińskiego. Ligowego rywala z okręgówki rozbił wczoraj Orzeł Unin, który pokonał Kolektyw Oleśnica 5:1. Cztery gole strzelił Piotr Poszytek, trafienie dołożył Hubert Osiak.

Także pięć goli rywalom zaaplikowali zawodnicy Zrywu. Sobolewianie pokonali w Cegłowie B-Klasową Jutrzenkę 5:3 po trafieniach Mateusza Kowalczyka, Grzegorza Kazimieraka, Przemysława Komara, Michała Wiśniocha i Michała Kazimieraka. Sęp Żelechów nie dał rady Tęczy Stanisławów i przegrał na wyjeździe 1:6, mimo że do przerwy był remis 1:1. Bramkę dla Sępa zdobył Michał Jaworski.

Mecze 3. rundy zaplanowano na 30 sierpnia. Orzeł zagra u siebie z Płomieniem Dębe Wielkie (V liga). Zryw Sobolew 6 wrześnie podejmie IV-ligową Mazovią Mińsk Mazowiecki.

Bez wychodzenia na boisko do III rundy MZPN awansowała Wisłą Maciejowice. Rywal Kosynierów – KS Halinów – wycofał się z rozgrywek. W Konstancinie-Jeziornej zagrała Wilga II Garwolin. Zespół z Ligi Okręgowej rozgromił spadkowicza z A-Klasy 7:0. Do przerwy goście prowadzili 4:0 po golach Szymona Rękawka, Adriana Płatka, Patryka Redki i Kacpra Makaruka. Po zmianie stron trafienia dołożyli Goel Toteh, Bartosz Grędzik i Marcin Makulec. W spotkaniu wystąpiło 11 zawodników o statusie młodzieżowca z czego 9 od początku meczu.  Skład Wilgi II:Sz. Winek - K. Kęsik, K. Winek, G. Toteh, F. Świętulski, D. Poreda (46' B. Grędzik), Agastya, Sz. Rękawek, A. Płatek, P. Redka, K. Makaruk (46' M. Makulec).

Wiele emocji przyniósł pojedynek w Sulejówku. Rezerwy III-ligowca grały z beniaminkiem Ligi Okręgowej Promnikiem Łaskarzew. Na początku meczu czerwoną kartkę otrzymał bramkarz gospodarzy, a gola z rzutu wolnego dla gości strzelił Albert Siembora. Strzelec bramki dla Promnika po przerwie musiał opuścić boisko z powodu dwóch żółtych kartek. Nie przeszkodziło to zawodnikom z Łaskarzewa w podwyższeniu prowadzenia. Autorem trafienia był Piotr Jarzyna. Gospodarzom udało się doprowadzić do remisu i o losach awansu decydowały rzuty karne. Zawodnik Victorii pomylił się w pierwszej kolejce i była to jedyna niewykorzystana „11” w tym konkursie. Skład Promnika: Pawelec - Kondej, Sadowski, Mignane, Jasiński - Świder H.(60' Korycki A.), Kaczyński, Siembora(60' cz.k.) - Grabowiec(55' Pałasz), Jarzyna(80' Szczypek), Piętka.

Mecze kolejnej fazy zaplanowano na 6 września.

Aktulizacja, godz. 18.40. Poprawiony strzelec bramki dla Zrywu i dodane pary 3. rundy.