Hokejowa wygrana w sparingu

Opublikowano: 27 lipiec 2023, 12:51 Kategoria Sport
wilga garwolinożarowianka ożarów mazowiecki

Dziewięć bramek padło w kolejnym sparingu Wilgi przed startem nowego sezonu. GKS, mimo że przegrywał 0:3, pokonał V-ligową Ożarowiankę Ożarów Mazowiecki 5:4.

Już po 25 minutach, grająca w nowym ustawieniu Wilga przegrywała wczoraj na wyjeździe, 0:3. Sygnał do odrabiania strat dał wychowanek klubu Dawid Domarecki. Przed przerwą gola kontaktowego strzelił z rzutu wolnego Filip Gac. Po zmianie strony ponownie trafili gospodarze. Ożarowianka mogła prowadzić już 5:2, ale beniaminek V ligi nie wykorzystał rzutu karnego. Grający do końca zawodnicy Wilgi zdołali z nawiązką odrobić straty. Drugie trafienie ze stałego fragmentu gry zapisał Gac. Wyrównał Emmanuel Obi, a gola na 5:4 strzelił po rzucie rożnym Kirył Shakurau.

- To był bardzo wartościowy sparing. Graliśmy z mocnym przeciwnikiem – podsumował trener GKS Karol Zawadka. Prawdopodobnie dwóch testowanych zawodników zasili kadrę Wilgi.

W sobotę w ostatnim sparingu przed startem sezonu Wilga zagra z IV-ligową KS Cisowianka Drzewce (Unin, godz. 11).

Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Wilga Garwolin 4:5 (3:2)
Bramki dla Wilgi: Dawid Domarecki, Filip Gac 2, Emmanuel Obi, Kirył Shakurau
Wilga: testowany, D. Papiernik, Gac, testowany, Szulc, Domarecki, Wojtaś, testowany, S. Papiernik, Paszkowski, Obi oraz Kaczyński, Alot, Shakurau, testowany.