Zagraniczne sukcesy MKS

Opublikowano: 09 maj 2023, 10:35 Kategoria Sport
mks garwolinbadminton

Badmintoniści MKS Garwolin odnieśli sukcesy w zagranicznym turnieju Austrian Senior Open 2023.

W ubiegłym tygodniu trójka zawodników z Garwolina udała się do St. Pölten, aby w dniach 5-7 maja wziąć udział w Austrian Senior Open 2023. Udział w turnieju brali zawodnicy z 17 krajów m.in. z Austrii, Niemiec, Ukrainy, Polski, Szwajcarii, Grecji, Słowenii, Anglii, Czech, Estonii, Dani, Węgier, Rumunii, Japonii, Chin czy Trynidadu i Tobago.

Sportowcy MKS zdobyli nad Dunajem pięć medali. Maria Brzeźnicka zajęła II miejsce w grze pojedynczej kobiet kat. 55+ oraz trzecie miejsce w grze podwójnej kobiet kat. 45+ (z austriacką zawodniczką Kerstin Knogler).

Krzysztof Walenda wygrał rywalizację w grze pojedynczej mężczyzn kat. 45+. Dariusz Rudka był drugi w grze pojedynczej mężczyzn kat. 55+.

„Trenerski” mikst z Garwolina Maria Brzeźnicka/Krzysztof Walenda był najlepszy w kategorii 45+.

Druga ekipa MKS rywalizowała 6 maja w Pucku podczas Badminton Master Puck. Mariusz Nogal był pierwszy w grze podwójnej mężczyzn w kat. 30+. Po trzecie miejsca sięgnęli Agnieszka Brojek (w grze mieszanej kat. 55+) oraz Jerzy Rybicki (gra pojedyncza kat. 65+).