Wilga gromi w Ostrołęce! [wideo]

Opublikowano: 15 październik 2022, 17:51 Kategoria Sport
wilga garwolinnarew ostrołęka

Przekonywującym zwycięstwem Wilgi Garwolin z Narwią Ostrołęka zakończył się mecz 12. kolejki forBet IV ligi mazowieckiej. GKS wygrał pewnie 5:2 (4:0). Drugi komplet punktów w sezonie pozwolił drużynie Karola Zawadki na wydostanie się ze strefy spadkowej.

Do gry, po pauzie spowodowanej nadmiarem kartek, wrócili dzisiaj Grzegorz Piesio i Kacper Kowalski. O środek pola dbał także Bartłomiej Sitarek, dla którego był to pierwszy mecz w IV lidze od czerwca 2021 roku. Od tamtego czasu doświadczony pomocnik leczył ciężką kontuzję kolana.

Pierwsza połowa była popisem Wilgi. GKS zdominował przeciwnika i z zimną krwią wykorzystał niemal wszystkie sytuacje strzeleckie. Zaczęło się w 9. minucie, kiedy Grzegorz Piesio z rzutu rożnego dośrodkował prosto do Dominika Jarka. Gospodarze mogli po kwadransie wyrównać, ale z bliska przestrzelił zawodnik Narwi. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Piesio. Pomocnik, z zamiarem dośrodkowania, posłał piłkę w pole karne spod bocznej linii. Żaden z zawodników nie dotknął futbolówki, która po koźle wpadła do siatki miejscowych. Nie minęło 60 sekund a było 0:3. Piesio odebrał piłkę rywalowi, podał do wbiegającego w „16” Jarka, który płaskim strzałem pokonał bramkarza z Ostrołęki.

Dominacja Wilgi trwała w kolejnych minutach. Groźne strzały z rzutów wolnych oddawali Piesio i Sebastian Papiernik. W 41. minucie Piesio zagrał „w uliczkę” do Kacpra Kowalskiego, który był faulowany w polu karnym. Pewnie „11” wykorzystał Andrei Trukhan. W doliczonym czasie gry atomowe uderzenie Szymona Szulca nieznacznie minęło bramkę Narwi.

Po zmianie stron gospodarze nie mieli pomysłu na zagrożenie bramce Wilgi. Dodatkowo popełniali wiele błędów indywidualnych. W 53. minucie złe przyjęcie piłki przez bramkarza miejscowych wykorzystał Trukhan, który zagrał do wbiegającego w pole karne Papiernika, a ten został sfaulowany przez goalkeepera. Sędzia Karolina Bojar-Stefańska po raz drugi wskazała w tym meczu na „wapno”. Tym razem do piłki podszedł Piesio, który zdobył swoją siódmą bramkę w sezonie.

Po raz kolejny w końcówce GKS stracił dwie bramki. Na 1:5 trafił, po pięknym strzale, Iwan Budniak (88. minuta). W doliczonym czasie gry wrzutkę z rogu na gola z główki zamienił Bartłomiej Gromek. Były zawodnik Victorii Sulejówek pokonał Jakuba Kielaka, który w końcówce zmienił w bramce gości Dawida Wasążnika.

- Cieszy gra i styl, w którym zdobywamy te cenne trzy punkty. Dziękuję chłopakom za grę i zaangażowanie – skomentował trener Wilgi Karol Zawadka.

W sobotę o godz. 15. Wilga zagra u siebie z Orłem Baniocha.

Zapis transmisji z meczu

Narew Ostrołęka – Wilga Garwolin 2:5 (0:4)
Bramki: Dominik Jarek 9` (as. Grzegorz Piesio), 22` (as. Grzegorz Piesio), Grzegorz Piesio 21`, 53` (rzut karny za faul na Sebastianie Papierniku), 41` Andrei Trukhan 41` (rzut karny za faul na Kacprze Kowalskim) – 88` Iwan Budniak, 90` Bartłomiej Gromek
Wilga: Wasążnik (89` Kielak), Rudzki (60` Wójcik), Piotrowski, Szulc (77` Zabiegałowski), Grzegorczyk, Kowalski (77` Khasanov), Sitarek (60` Alot), Piesio, S. Papiernik, Trukhan (70` Paszkowski), Jarek (75` Wągrodzki).