Biegiem do wiosny

Opublikowano: 01 kwiecień 2012, 20:38 Kategoria Sport
biegtruchtacz.plgrand prix

Mimo niesprzyjającej aury kilkudziesięciu miłośników biegania wzięło dziś udział w pierwszej imprezie w ramach Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. Na terenach rekreacyjnych Zarzecza stawili się nie tylko dorośli, zaprawieni w bojach biegacze, ale także najmłodsi. Najlepsi otrzymali pamiątkowe dyplomy, a do wszystkich trafiły okolicznościowe medale.

"Bieg do wiosny" - pod takim hasłem odbyła się dzisiejsza impreza. I choć niska temperatura i zimny wiatr dały się we znaki biegaczom, atmosfera była gorąca. ? Dla biegaczy istnieją tylko dwa rodzaje pogody: dobra i bardzo dobra, ta która była dziś była dobra ? przekonywał z uśmiechem Michał Kopik, prezes klubu biegacza Truchtacz.pl, organizatora I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej. O 15.00 na starcie pojawili się najmłodsi biegacze, a godzinę później 42 dorosłych zawodników.

Najlepszy czas ? 24 min. 7 sek.

Tyle potrzebował Marcin Gałązka, żeby pokonać dystans 6 km 800 metrów. Zaraz zanim uplasował się Robert Głowala, który do zwycięzcy stracił zaledwie 2 sekundy. Trzecie miejsce zajął Michał Jaworski z czasem 24 min. 16 sek. W kategorii Open kobiet najlepsza okazała się Sylwia Głowala (31 min. 18 sek.). Drugie miejsce na podium zajęła Emilia Mazek (32 min. 38 sek.), a trzecie Małgorzata Wojciechowska (37 min. 38 sek.). Kategorię 50+ wygrał Stanisław Zadrożny (39 min. 30 sek.), a drugie miejsce zajął Ireneusz Paprocki. Pamiątkowe dyplomy zwycięzcy odebrali z rąk burmistrza Garwolina Tadeusza Mikulskiego.

Młodzi na starcie

Najmłodsi amatorzy biegania, czyli przedszkolaki oraz uczniowie 1, 2 i 3 klasy szkoły podstawowej zmierzyli się z dystansem 650 metrów. Zwycięzcą najmłodszej kategorii wiekowej został Jan Wojciechowski, drugie miejsce zajęła Oliwia Jędrzejewska, a trzecie ? Alicja Ekiert. W drugiej kategorii wiekowej (dzieci urodzone w 2002-2004) wygrał Maksymilian Wysocki. Drugie miejsce na podium wywalczyła Joanna Latuszek, a trzecie Aleksandra Kopik. Nieco starsi biegacze do pokonania mieli już pokaźny dystans 1380 metrów. Wśród dziewcząt w kategorii wiekowej D3 (rocznik 2000-2001) najlepsza była Natalia Wojciechowska, przed Izabelą Lech i Alicją Szyszką, a wśród chłopców Konrad Kalinowski, przed Franciszkiem Wysockim i Dominikiem Wójcikiem. W ostatniej kategorii wiekowej (rocznik 1997-1999) zwycięzcami byli Natalia Makulec i Dawid Samulak. Drugie miejsce w kategorii dziewcząt zajęła Dominika Ragus, a trzecie Dominika Szyszka. W kategorii chłopców na podium stanęli także Damian Papiernik (II miejsce) i Mikołaj Kowalski (III miejsce).

Przed nami jeszcze trzy biegi

Kolejne biegi w cyklu I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej odbędą się 20 maja, 3 czerwca oraz 9 września. Klasyfikacja generalna zostanie utworzona na podstawie punktów zdobytych w trzech najlepszych biegach danego zawodnika. Ale nie będzie tak jak zwykle. ? Wygra ten, kto będzie miał na swoim koncie najmniejszą ilość punktów, ponieważ punkty w poszczególnych biegach będą przyznawane według systemu: 1 miejsce ? 1 punkt, 13 miejsce ? 13 punktów, 100 miejsce ? 100 punktów ? tłumaczy Michał Kopik. Na zwycięzców czekają puchary i nagrody rzeczowe.

Szczegółowe informacje na temat uczestnictwa w I Grand Prix Ziemi Garwolińskiej znajdują się w regulaminie zawodów dostępnym na stronie www.truchtacz.pl. Tu także uczestnicy znajdą pełną klasyfikację po pierwszym biegu. Partnerem organizacyjnym imprezy jest Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie, a honorowy patronat objęli: Burmistrz Miasta Garwolina oraz Starosta Powiatu Garwolińskiego.