Wilga mistrzem w IV lidze

Opublikowano: 12 czerwiec 2022, 10:07 Kategoria Sport
wilga garwolinpodlasie sokołów podlaski

Wyjazdowe zwycięstwo odniosła Wilga Garwolin w kończącym się sezonie forBet IV ligi. GKS został mistrzem małej tabeli spotkań na wyjeździe. W środę przy Sportowej ostatni akord tegorocznych zmagań.

Na wczorajsze spotkanie w Sokołowie Podlaskim Wilga udała się bez kilku podstawowych zawodników – Sebastiana Papiernika, Kacpra Kowalskiego i Kamila Piotrowskiego.

Już pierwsza okazja pod bramką Podlasia zakończyła się trafieniem dla gości. Szymon Rudzki podał do Tomasza Paszkowskiego, a ten otworzył wynik. W kolejnych minutach oba zespoły stworzyły po dwie znakomite sytuacje na gola. Zabrakło jednak skuteczności albo na wysokości zadania stawali bramkarze obu ekip. Piłka wpadła nawet do bramki gospodarzy, ale gol Dominika Jarka nie został uznany z powodu spalonego.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza, rozpoczęła się po myśli Wilgi. W 51. minucie Grzegorz Piesio podwyższył prowadzenie. 20 minut później Podlasie zdobyła gola kontaktowego, który mógł zwiastować emocjonującą końcówkę. GKS jednak nie pozwolił przeciwnikowi na wyrównanie. W 77. minucie rezerwowy Bartłomiej Piętka wypatrzył w polu karnym Piotra Grobera i było 3:1. Tuż przed końcem rezultat ustalił Piotr Jarzyna wykorzystując kontrę.

22. wygrana w sezonie jest jednocześnie 14. wyjazdową. Poza własnym boiskiem Wilga zanotowała ponadto tylko dwie porażki oraz remis. 43 punkty to najlepszy wynik w lidze. Mistrz IV ligi MKS Piaseczno zgromadził na wyjeździe 38 punktów. - Cieszy to, że zostaliśmy najlepszą drużyną w lidze w spotkaniach wyjazdowych. Pozostaje jednak trochę niedosyt, bo wyniki innych spotkań powodują, że ciężko będzie nam wskoczyć na podium – komentuje trener Wilgi Karol Zawadka.

Ostatnie spotkanie GKS w sezonie 2021/2022 zostało przełożone z soboty na środę 15 czerwca. O godz. 18. rozpocznie się mecz z wiceliderem Oskarem Przysucha, z którym Wilga wygrała jesienią 3:2.

Podlasie Sokołów Podlaski – Wilga Garwolin 1:4
Bramki dla Wilgi: 12` Tomasz Paszkowski (as. Szymon Rudzki), 50` Grzegorz Piesio (as. Przemysław Alot), 77` Piotr Grober (as. Bartłomiej Piętka), 88` Piotr Jarzyna (as. Piotr Grober)
Wilga: Wasążnik, Rudzki, Zabiegałowski, D. Papiernik, Alot (78` Szczepek), Zalewski, Wągrodzki (75` Pyra), Piesio (70` Piętka), Grzegorczyk (80` Domarecki), Jarek (55` Grober), Paszkowski (75` Jarzyna).