Hat-trick Papiernika. Wilga liderem na wyjazdach

Opublikowano: 02 czerwiec 2022, 09:34 Kategoria Sport
wilga garwolinks raszyn

21. w sezonie i 13. na wyjeździe zwycięstwo odniosła Wilga Garwolin. Po hat-tricku Sebastiana Papiernika i golu Piotra Grobera GKS pokonał KS Raszyn 4:1.

Wczorajsze spotkanie 31. kolejki znakomicie rozpoczęli goście. Już w 1. minucie pierwsza kontra Wilgi zakończyła się bramką Sebastiana Papiernika.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. Niedługo po wznowieniu gry kapitalnym lobem z 30. metra popisał się „Papier”. Skrzydłowy pięć minut później skompletował hat-tricka, wykorzystując kontrę. Wilga szła za ciosem. W 65. minucie wynik na 4:0 podwyższył Piotr Grober, któremu asystował, po raz drugi w meczu, Przemysław Alot. Gospodarze, walczący o utrzymanie, zdołali strzelić tylko jednego gola, który padł w ostatnich minutach spotkania.

- Cały mecz był pod naszą kontrolą. Nasi zawodnicy pokazali dojrzałość. To spotkanie potwierdziło także nasze miejsce w tabeli – skomentował trener GKS Karol Zawadka.

Dzięki 13. zwycięstwu na wyjeździe, Wilga została liderem tabeli punktów zdobytych poza własnym boiskiem. Bilans uzupełniają jeszcze remis oraz tylko dwie porażki.

W sobotę o godz. 13 Wilga zagra u siebie z Orłem Baniocha, który wczoraj sensacyjnie pokonał lidera z Piaseczna 4:1. Będzie to przedostatni mecz przed własną publicznością w sezonie.

KS Raszyn – Wilga Garwolin 1:4 (0:1)
Bramki dla Wilgi: Sebastian Papiernik 1` (as. Grzegorz Piesio), 47`, 52` (as. Przemysław Alot), Piotr Grober 65` (as. Przemysław Alot)
Wilga: Wasążnik (80` Shpakivskyy), D. Papiernik, Piotrowski, Grzegorczyk (80` Winek), Jarek (46` Alot), Kowalski, Piesio, Wągrodzki (60` Zalewski), S. Papiernik (70` Pyra), Paszkowski (60` Jarzyna), Grober (70` Szczepek).