Lekkoatletyczne rekordy

Opublikowano: 26 maj 2022, 09:15 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Udanie na imprezach lekkoatletycznych wystartowali zawodnicy GKS Wilga Garwolin.

W Warszawie obył się kolejny bieg z cyklu City Trail w którym wystartowała  z dużym powodzeniem Emilia Mazek. W biegu na dystansie 1500m zajęła zdecydowanie I miejsce i równocześnie ustanowiła nowy rekord powiatu garwolińskiego wynikiem 4.41.82s. Jest to prawie historyczne wydarzenie,  gdyż pobiła o 1.82 s rekord Doroty Zduńczyk ustanowiony aż 35 lat temu! Zawodniczka garwolińskiej Wilgi kolekcjonuje rekordy powiatu i ma ich już na swoim koncie jedenaście. Czekamy na kolejne w wykonaniu nasze mistrzyni.

W tym samym terminie młodzi lekkoatleci klubu wystartowali w Otwartych  Mistrzostwach Warszawy. W roli głównej wystąpił utalentowany miotacz 17-letni  Wiktor Sikora który zwyciężył w pchnięciu kulą o wadze 5 kg ustanowił nowy rekord życiowy, uzyskując wynik 14.50m. Daje mu to aktualnie 11. miejsce w krajowym rankingu PZLA. W chwilę później pobił kolejną życiówkę, tym razem w konkursie rzutu dyskiem 1.5 kg – 47.14m – II miejsce i również 11. w rankingu PZLA. Ciekawostką konkursu dyskoboli był udział olimpijczyka, brązowego medalisty Mistrzostw Świata w Pekinie 2015 rok – wynik 65.18m, Roberta Urbanka

Na tych samych zawodach skoczek, Szymon Głaszczka, zwyciężył w  skoku w dal z bardzo dobrym wynikiem 7.09m, ale bardzo silny wiatr nie pozwalał na idealne trafienie w belkę, stąd też pewien niedosyt, zarówno zawodnika jak i trenera Stanisława Buszty.