Wilga wygrywa z Legią

Opublikowano: 11 marzec 2012, 20:22 Kategoria Sport
piłka nożnawilga garwolinlegia warszawa

Wynikiem 3:2 zakończyło się spotkanie Wilgi Garwolin z Legią Warszawa rocznik 1993. Był to ostatni sparing GKS przed rundą wiosenną. Ostatnie treningi okresu przygotowawczego będą przeznaczone na szlifowanie taktyki i wykonywanie stałych fragmentów gry. W sobotę mecz z Józefovią.

Mecz z Legią odbył się dzisiaj na bocznym boisku przy Łazienkowskiej. W składzie warszawian zagrali, oprócz zawodników rocznika 1993, także rezerwowi piłkarze z porannego meczu drużyny Młodej Ekstraklasy.

Wilga do przerwy prowadziła 2:0. ? Daniel Bogusz popisał się pięknym strzałem z ostrego kąta. Później Puciłowski zagrał do Pioruna, który wykorzystał sytuację sam na sam ? relacjonuje Jacek Paśnik, trener GKS. Po przerwie legioniści zdołali wyrównać. W końcówce decydującą o wygranej bramkę strzelił Mariusz Dróżdż po podaniu z bocznego sektora boiska Jana Endzelma.

Mecz z Legią był ostatnim sparingiem drużyny z Garwolina przed rundą wiosenną. W dziewięciu meczach kontrolnych GKS pokonał: Polonię Warszawa 1994 2:1, Start Otwock 2:0, Andrespolię Wiśniową Górę 8:1, Ruch Ryki 4:1, Grom Lipowo 5:1, GKP Targówek 5:1, Legię Warszawa 1993 3:2. Jedyne dwie porażki to minimalna przegrana z Mazovią Mińsk Mazowiecki 1:2 i srogie lanie od II-ligowego Tura Turek podczas łódzkiego zgrupowania 0:8.

Jestem zadowolony z przygotowania fizycznego zawodników [Jacek Paśnik]

- Jestem zadowolony z przygotowania fizycznego zawodników. Jestem pełen optymizmu, że będzie lepiej. W tym tygodniu treningi będą lżejsze. Skupimy się głównie na taktyce i stałych fragmentach gry ? mówi Jacek Paśnik.

Skład, który rozpoczął dzisiejszy sparing z Legią, wyjdzie od pierwszej minuty z Józefovią 17 marca. Pewniakiem w bramce jest Łukasz Mariak. Niezagrożoną pozycję na prawej obronie ma Karol Zawadka. W składzie Wilgi jest trzech równorzędnych stoperów. O tym, kto wystąpi z trójki Arkadiusz Zalewski, Łukasz Korgul, Łukasz Grązka, będzie decydować dyspozycja dnia. Kandydatami do gry na lewej strony defensywy są Paweł Trojanek i Mariusz Makulec. ?Wyjściowymi skrzydłowi? są Piotr Baranowski i Jakub Wachnicki. W obwodzie jest Mariusz Dróżdż. Silna konkurencja jest w środku pola. W Józefowie od początku prawdopodobnie zagrają Daniel Bogusz i Łukasz Puciłowski. Na dzisiaj tym trzecim jest Bartłomiej Sitarek. W ataku trener Paśnik nie będzie chciał burzyć żelaznego duetu Kajtowski/Piorun. Nowy nabytek Jan Endzelm będzie jokerem w talii trenera GKS na drugą połowę spotkań.

Legia Warszawa 1993 ? GKS Wilga Garwolin 2:3

Bramki dla Wilgi: Daniel Bogusz, Piotr Piorun, Mariusz Dróżdż

Wilga: Mariak, Karol Zawadka, Zalewski, Korgul, Trojanek, Baranowski, Bogusz, Puciłowski, Wachnicki, Kajtowski, Piorun oraz Fic, Endzelm, Sitarek, Marcin Makulec, Pyra, Wielgosz.