Zdrowie U13 z awansem na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Opublikowano: 29 listopad 2021, 11:32 Kategoria Sport
zdrowie garwolinwilga garwolinfutsal

W Górznie został rozegrany turniej eliminacyjny Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu w kategorii U 13 chłopców. Awans na czempionat wywalczyła drużyna Zdrowia Garwolin.

Wygrana w drugiej fazie eliminacji zapewniła młodym zawodnikom z powiatu garwolińskiego udział w finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu U13. Turniej finałowy, w którym wystąpi 16 najlepszych drużyn w kraju, odbędzie się w Wilkowicach (okolice Bielsko-Białej w woj. śląskim) w dniach 17-19 grudnia.

Podopieczni trenera Bogumił Sobieski i Tomasza Tywanka sprawili dużo radości swoim rodzicom, którzy bardzo licznie wspierali swoje pociechy. Sukces trenerski tym większy, gdyż projekt powstania takiej ekipy, zrodził się bardzo niedawno.

Awans do Mistrzostw Polski wywalczyli: Bramkarze: Maciej Zowczak (SPF Sabio) , Bartosz Rajdaszka (Promnik Łaskarzew), Mikołaj Bugalski, Maciej Kaczyński kpt, Dominik Ponceleusz, Oliwier Kotlarski, Piotr Leszek, Jan Misiak, Kornel Kędziorek, Dominik Grądziel (wszyscy SPF Sabio), Dominik Bieńko, Dawid Mięsak. (Promyk Sobolew). Gratulacje dla wszystkich zawodników.

Najlepszym strzelcem turnieju został Aleksander Bobrowski (PSV Łódź), który czterokrotnie trafiał do siatki rywali. Najlepszych bramkarzy mieliśmy dwóch. Na statuetkę najlepszego golkipera zasłużyli obaj bramkarze Zdrowia - Bartosz Rajdaszka i Maciej Zowczak.

Patronat nad turniejem objął Mirosław Walicki - starosta powiatu garwolińskiego. W imieniu starosty pamiątkowe puchary wręczyła Monika Ochnio - radna powiatu garwolińskiego.