Zabrakło lepszego rozegrania

Opublikowano: 27 luty 2012, 13:01 Kategoria Sport
siatkówkagts

Po dobrej grze w meczu z AZS UW zawodnikom GTS Peiying Wilgi Garwolin nie udało się wywieźć z Olsztyna choćby punktu. W meczu 17. kolejki II ligi GTS przegrał z AZS II UWM 0:3 (-24, -19, -15).

Najbliżej wygrania seta goście z Garwolina byli na początku meczu. ? W pierwszym secie prowadziliśmy przez cały czas. W końcówce trzy nasze błędy sprawiły, że straciliśmy przewagę ? relacjonuje Jakub Sokołowski, trener GTS. - Później posypało nam się niemal wszystko. Słabo graliśmy na siatce ? dodaje szkoleniowiec.

Przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej pewne jest to, że Wilga nie opuści ostatniego miejsca. Oznacza to, że w pierwszej rundzie play-out w meczach z 7. drużyną GTS rywalizację rozpocznie od spotkań wyjazdowych. Ten etap play-out toczyć się będzie do trzech zwycięstw. Dwa pierwsze spotkania odbędą się 10 i 11 marca, kolejne mecze w Garwolinie 24 i 25 marca. Ewentualny termin piątego starcia to 28 marca. Wygrany tej rywalizacji utrzyma się w lidze, pokonany o ligowy byt będzie walczył z przegranym rywalizacji zespołów z miejsc 8-9.

W sobotę (3 marca) o godz. 18.30 GTS zagra z Centrum Augustów w ostatniej kolejce rundy zasadniczej.

AZS II UWM Olsztyn ? GTS Peiying Wilga Garwolin 3:0 (24, 19, 15)

GTS: Żyłkowski, Wilki, Szyćko, Kruk, Rosłaniec, Hajbowicz, Sitarek (libero) ? Żuber.