Rekordy na zakończenie udanego sezonu

Opublikowano: 06 październik 2020, 07:10 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Mocnym, sportowym akcentem zakończyli udany sezon 2020 lekkoatleci Wilgi Garwolin.

W Mistrzostwach Polski Młodzików w 5-boju, które odbyły się w Łodzi, wysokie X miejsce zajął 15-letni Michał Głowala i zdobył w swojej specjalności 2370 pkt /rek. życiowy/. Najlepiej wypadł w biegu  ? 110m ppł ? 17.88s /rek. życiowy/, skoku w dal ? 5.50m, skoku wzwyż 146cm /rek. życiowy/ oraz w biegu na 1000 m ? w którym został sklasyfikowany na  trzecim miejscu, 3.00.48s.

Pozostali młodzicy Wilgi startowali w tym czasie w Otwartych Mistrzostwach Warszawy, w których odnieśli 3 zwycięstwa, a czterokrotnie zostali sklasyfikowani na II miejscu. Ustanowili też kilka rekordów życiowych i 2 rekordy powiatu U-16.

• Ewelina Kucharska 80m ppł ? 12.99s ? rek. powiatu młodzików i norma na III klasę sportową oraz rzut dyskiem ? 27.74m /rek. życiowy.
  • Maja Przybysz ? pchnięcie kulą 3 kg ? 10.48m rek. powiatu młodziczek
  • Alicja Kucharska ? 300m ? 45.42s rek. życ.

Warto dodać że mocny, przeciwny wiatr, bardzo przeszkadzał szczególnie sprinterom. Tym bardziej należą się brawa Ewelinie Kucharskiej która mimo wiatru -  minus 4.6m /sek ustanowiła na 80m ppł rek. życiowy.

Dzień później, przy zmiennej, burzowej pogodzie, na obiektach warszawskiej AWF , odbył się Mityng Zakończenia Sezonu, w których wystąpili juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Buszty pięciokrotnie zajęli miejsca w pierwsze trójce i ustanowili kilka rekordów życiowych.

• Olga Świesiulska ? 400m ? 60.82s ? I miejsce
  • Marcel Paciorek,,  specjalizujący się w 10-booju ? rzut dyskiem 1.5 kg ? 38.41m ? II miejsce ? rek. życiowy, rzut oszczepem ? 43.01 rek. życiowy i 110m ppł ? 15.90s
  • Adam Skoczylas ? pchnięcie kulą 5 kg ? 13.05m II m ? rek. życiowy.
  • Adam Makulec ? 1000m ? 2.50.26s

Były to ostanie stadionowe zawody 2020, a biegacze oczekują obecnie na jesienne starty w biegach przełajowych.