Marcin goni Marcina. Grad medali na mistrzostwach Mazowsza

Opublikowano: 01 październik 2020, 08:20 Kategoria Sport
maratonwilga garwolin

W 42. edycji biegów ORLEN MARATON ? 2020 ? bardzo dobry wynik uzyskał w biegu maratońskim Marcin Soszka z Wilgi Garwolin.  Zajął on bowiem w doborowym towarzystwie wysokie VI miejsce, a rezultat uzyskany przez biegacza rodem z Pilawy ? 2.30.22s jest tylko o 23 sekundy gorszy od rekordu powiatu Marcina Gałązki.

Miejmy nadzieję że maratończyk Wilgi Garwolin podejmie próbę pobicia rekordu powiatu w Mistrzostwach Polski w Dębnie, gdyż trasa w Warszawie była bardzo trudna,  z wieloma zakrętami i kostce brukowej, która bardzo nie odpowiada zawodnikom biegającym dłuższe dystanse.

Medalowe żniwo lekkoatletów Wilgi w Warszawie

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki, był organizatorem mistrzostw Mazowsza w kategorii juniorów i juniorów młodszych. Lekkoatleci Wilgi Garwolin zdobyli w nich aż 15 medali i ustanowili wiele rekordów życiowych.

Złote medale zdobyli: - Agata Szaniawska ? 5000m 20.47.80s rek. życ., Ewelina Kucharska ? skok w dal  młodziczek 4.42m oraz Kacper  Dębecki ? skok wzwyż ? 155cm

Medale srebrne -  Olga Świesiulska ? 400m ppł ? 68.38s rek. życ. Karol Lis ? skok wzwyż, Marcel Paciorek ? skok o tyczce, Kacper Dębecki ? rzut oszczepem, Adam Skoczylas ? rzut dyskiem,

Medale brązowe: Karolina Kucharska ? 5000m, Natalia Jabłońska ? 400m ppł, Jacek Febert ? 400m ppł, Marcel paciorek skok w dal ? 6.12m ? rek. życ. Daniel Sierański bieg na 5000m i 3000m, Adam Skoczylas ? pchnięcie kulą ? 12.95s ? rek. życ.