Młodzicy Wilgi z awansami na Mistrzostwa Polski!

Opublikowano: 24 wrzesień 2020, 09:20 Kategoria Sport
lekkoatletykawilga garwolin

Z dużymi sukcesami wystartowali w Lekkoatletycznych  Mistrzostwach Mazowsza, które odbyłyby się w Ciechanowie, młodzicy Wilgi Garwolin. Zdobyli 3 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe medale.

Należy tu wyróżnić Szymona Głaszczkę w skoku w dal, który nie tylko zwyciężył w skoku w dal, ale uzyskał drugi wynik w Polsce ze świetnym rezultatem 6.34 cm ? III klasa sportowa i rekord powiatu młodzików.  Niewiele ustąpił mu złoty medalista w rzucie dyskiem ?  wynik ? 49.67m /rek. życ./ i II klasa sportowa Wiktor Sikora ? ósme miejsce w tabelach krajowych.  Ponadto pierwsze miejsce zdobyła Ewelina Kucharska  w  rzucie  dyskiem ? 27.64m

Drugie miejsca zdobyli:

Maja Przybysz ? rzut oszczepem ? 33.31 m ? rek. życiowy

Ewelina Kucharska ? 80m ppł ? 13.21m

Alicja Świesiulska ? 100m ? 13.18s

Michał Głowala ? 200m ppł ? 28.99 s ? rek. powiatu młodzików

Wiktor Sikora ? pchnięcie kula ? 11.11m ? rek. życiowy

Dwa medale brązowe przypadły Mai Przybysz w rzucie dyskiem ? 25.21m i pchnięciu kulą ? 9.93m.

Na tych zawodach młodzicy zdobywali miejsca rankingowe w swoich konkurencjach do udziału w Mistrzostwach Polski Młodzików ? 26-27 września ? Słupsk. Awans na te zawody zdobyli: Maja Przybysz w rzucie oszczepem i w pchnięciu kulą, Szymon Głaszczka w skoku w dal, Wiktor Sikora ? w rzucie dyskiem oraz Michał Głowala  w biegu na 200m ppł.

Dzieci młodsze ? rocznik 2009 i młodsi ? miały swoje mistrzostwa na stadionie warszawskiej AWF. Srebrny medal na tych zawodach zdobył w rzucie piłeczką palantową - wynik 40.00 m 11-letni Bartosz Głowala -Szkoła Podstawowa w Rudzie Talubskiej. Ten sam zawodnik był też piaty w biegu na 300m ? 51.46s