Sparingowa porażka Wilgi z ligowym rywalem

Opublikowano: 02 lipiec 2020, 06:40 Kategoria Sport
wilga garwolinpodlasie sokołów podlaski

W drugim meczu kontrolnym przed nowym sezonem, Wilga Garwolin przegrała z ligowym rywalem Podlaskiem Sokołów Podlaski 1:2 (0:1). Jedyne trafienie dla GKS zaliczył Tomasz Paszkowski.

227 dni ? tyle przerwy dzieliło ostatni mecz Wilgi w Garwolinie od wczorajszego sparingu z MKS. Początek meczu należał do gospodarzy. W 2. minucie pierwszy celny strzał oddał Tomasz Paszkowski, ale bramkarz gości był na posterunku. Po pół godzinie gry z rzutu wolnego mocno uderzył Sebastian Papiernik, ale i tym razem goalkeeper z Sokołowa Podlaskiego nie dał się zaskoczyć. Sokołowianie w pierwszej połowie oddali na bramkę Wilgi trzy celne strzały. Ostatni, w 36. minucie zakończył się golem. Ładną bramkę z dystansu zdobył Dawid Makuch.

Wilga po zmianie stron szybko wyrównała. Wprowadzony w przerwie Przemysław Alot dośrodkował z prawej strony w pole bramkowe. Dwóch stoperów i bramkarza rywala ubiegł Tomasz Paszkowski. Niestety po kolejnych 10 minutach ponownie na prowadzeniu byli goście. Błąd ustawienia przy wrzucie z autu sprawił, że w dogodnej sytuacji znalazł się Adrian Wełpa, który nie dał szans Dawidowi Wasążnikowi.

GKS miał dwie okazje do wyrównania. Jakub Wągrodzki z kilku metrów trafił w poprzeczkę, a sytuacji sam na sam z bramkarzem przeciwnika nie wykorzystał Paszkowski.

- Początek był dobry w naszym wykonaniu. Graliśmy dobrze taktycznie. Prowadziliśmy grę, a dostaliśmy bramkę od przeciwnika. W drugiej połowie odrabiamy straty. Później bezsensowny błąd i zrobiło się 1:2. Później było kilka zmian i pewien chaos taktyczny. Mecz był wybiegany, co trzeba podkreślić. Mamy jeszcze miesiąc do startu ligi ? podsumował II trener Wilgi Karol Zawadka, który po raz pierwszy samodzielnie prowadził wczoraj zespół seniorów.

11 lipca Wilga zagra u siebie kolejny sparing ? rywalem będzie Sokół Serock (LO).

Wilga Garwolin ? Podlasie Sokołów Podlaski 1:2 (0:1)
Bramki: Tomasz Paszkowski 51` - Dawid Makuch 36`, Adrian Wełpa 61`
Wilga: Wasążnik, Zabiegałowski (46` Alot), testowany (57` Wągrodzki), testowany, Talar (65` Szwed), A. Zalewski, Kowalski, Sitarek (65` Piętka), Majsterek (40` testowany), S. Papiernik, Paszkowski.