Duathlon po raz czwarty!

Opublikowano: 02 maj 2019, 20:14 Kategoria Sport
duathlonCSiKtruchtacz.plhoryzont

Po raz czwarty na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej odbył się Duathlon Garwoliński Strefa 2019. Dystans około 27 kilometrów biegiem i na rowerze najszybciej pokonał Sebastian Węgliński z KS Barakuda. Wśród kobiet najlepsza była Magdalena Baszta, a wśród mieszkańców powiatu garwolińskiego - Sebastian Szyszka.

Duathlon Garwoliński organizowany przez Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Garwolińskie Stowarzyszenie Kolarskie ?Horyzont? i Stowarzyszenie Truchtacz.pl odbył się już po raz czwarty. W tym roku na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej stawiło się ponad 60 zawodników. Wśród nich reprezentanci powiatu garwolińskiego, ale także sportowcy między innymi z Warszawy, Lublina, Mińska Mazowieckiego, Siedlec i Żyrardowa.

Celem zawodów jest popularyzacja kolarstwa, biegania i turystyki rowerowej, zachęcanie do prowadzenia zdrowego trybu życia, aktywnego wypoczynku i rekreacji oraz integracja amatorów jazdy na rowerze oraz biegania.

Zawodnicy mieli do pokonania na rowerze blisko 20-kilometrową trasę oraz do przebiegnięcia dystans 7,5 kilometra. Najszybszy był w tym roku Sebastian Węgliński, który ukończył zawody z czasem 59 minut i 35 sekund. W ubiegłorocznych zawodach na mecie był drugi. W tym roku srebro wywalczył sobie Paweł Siatecki, a brąz - Marcin Niedźwiecki.

Wśród pań triumfowała Magdalena Baszta - także zdobywczyni drugiego miejsca w ubiegłym roku, która na pokonanie całego dystansu potrzebowała 1 godziny i 9 minut. Druga była Eliza Pitura, a trzecia ? Paulina Kawka.

Najlepszy zawodnik z powiatu garwolińskiego ? Sebastian Szyszka z Truchtacz.pl ? zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 17. miejscu uplasował się Mariusz Ekiert - także zawodnik Truchtacz.pl

Do zwycięzców klasyfikacji OPEN trafiły puchary. Laureaci kategorii wiekowych otrzymali statuetki, a wszyscy zawodnicy na mecie zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami. Nagrody zwycięzcom wręczyła burmistrz Garwolina Marzena Świeczak.