Nie ma mocnych na biegaczy Wilgi

Opublikowano: 03 marzec 2019, 20:14 Kategoria Sport
wilga garwolinlekkoatletyka

W Stoczku Łukowskim odbyła się XIX edycja zawodów pn ?Grzmią pod Stoczkiem Armaty? w których wzięło udział prawie 800 uczestników. Bardzo dobre wyniki, szczególnie w biegach młodzieżowych odnieśli lekkoatleci z Wilgi Garwolin.

Reprezentanci GKS wygrali 6 spośród 8 biegów, a w biegu dziewcząt na dystansie 800 m ? kategoria Szkoły Podstawowe  i Gimnazja - całe podium należało do podopiecznych trenera Stanisława Buszty.

Złote medale zdobyli:

Agata Świesiulska  SP w Głoskowie -  400m  klasy III ? IV

Alicja Świesiulska ? SP w Głoskowie ? 400m klasy V ?VI

Aleksandra Borkowska ? SP w Pilczynie ? 800m? klasy VII ? VIII i III kl. gimnazjów

Natalia Przybysz ? LO w Garwolinie ? 800m szkół średnich

Bartosz Głowala ? SP w  Rudzie Talubskiej ? 400m klasy III-IV

Daniel Sierański ? Gimnazjum Nr 1 w Łaskarzewie ? klasy VII VIII i III klasy gimnazjów

Srebrne medale

Agata Szaniawska ? Gimnazjum Powiatowe  w Garwolinie? 800m klasy VII VIII i III klasy gimnazjów

Stanisław Szałas -- Gimnazjum  Nr 2 w Garwolinie ? 800m klasy VII VIII i III klasy gimnazjów

Katarzyna Głowala  - LO w Garwolinie ? 800m  - szkół średnich

Medale brązowe

Olga Świesiulska ? SP w Głoskowie ? 800m klasy VII VIII i III klasy gimnazjów

Mateusz Goliszewski ? LO w Żelechowie ? 1600m szkół średnich.

Ponadto pamiątkowymi dyplomami udekorowani zostali zawodnicy którzy zdobyli miejsca w pierwszej szóstce. Byli to - Marta Latuszek ? SP w Michałówce, Ewelina Kucharska ? SP  w Uninie, Jacek Febert ? SP nr 1 w Garwolinie,  Karol Lis ? ZS Nr 1 w Garwolinie.

W biegu głównym  wysokie ? III miejsce zajął Robert Świecak, który  10 km przebiegł w czasie 34 minut i 8 sekund.

Najlepsi otrzymali z rąk organizatorów pamiątkowe medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy mieli zapewniony gorący posiłek.