Wyjazdowe remisy Wilgi i Orła

Opublikowano: 02 październik 2018, 16:02 Kategoria Sport
wilga garwolinorzeł uninmazur karczewlks promna

Po jednym punkcie do dotychczasowego dorobku w IV lidze dopisały sobie drużyny Wilgi Garwolin i Orła Unin. Obie ?11? zaliczyły wyjazdowe remisy 1:1.

Wilga mierzyła się w Falęcicach z przedostatnią drużyną LKS Promna. Już w 2. minucie nieporozumienie gości w środku pola wykorzystali gospodarze. Szybkie prostopadłe podanie otworzyło piłkarzowi LKS drogę do bramki. Strzał odbił się od słupka i wpadł do siatki Axela Gandareli.

Gra w poprzeczki Wilgi

GKS szybko chciał wyrównać. Miejscowym przy strzale Mikołaja Goli sprzyjało szczęście, bo piłka trafiła w poprzeczkę. W 37. minucie padło wyrównanie. Skrzydłem urwał się Patryk Kisiel. Pomocnik minął obrońcę i wypatrzył w polu karnym Piotra Talara. Tuż przed przerwą GKS mógł objąć prowadzenie. Wojciech Migas zagrał na 9. metr do Łukasza Puciłowskiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce drużyny z Promnej.

Po zmianie stron LKS umiejętnie się bronił na własnej połowie. Szalę zwycięstwa na korzyść gości mógł w doliczonym czasie przechylić Damian Papiernik, ale rezerwowego Wilgi w ostatniej chwili powstrzymał obrońca.

- Cieszy to, że staraliśmy się strzelić gola na 2:1. Chwała za to chłopakom. W tej lidze każdy zespół może walczyć z każdym. Szanujemy ten punkt ? powiedział trener Wilgi Sergiusz Wiechowski.

Cenny remis Orła

O ile remis Wilgi z LKS można rozpatrywać jako stracone punkty GKS, to wynik 1:1 Orła w Karczewie należy uznać za cenną zdobycz gości. Mecz toczył się pod dyktando gospodarzy, ale znakomite zawody między słupkami rozgrywał Marcin Łuczak. Mazur objął prowadzenie w 52. minucie. Orzeł jedyny celny strzał na bramkę oddał w 66. minucie. Uderzenie życia Dariusza Osicy trafiło w okienko bramki Emila Anusiewicza. W doliczonym czasie gry padł drugi gol dla Mazura, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

W następnej kolejce Wilga zagra w sobotę u siebie z Energią Kozienice (godz. 15.30), a w niedzielę do Unina przyjedzie Mszczonowianka Mszczonów (godz. 17).

LKS Promna ? Wilga Garwolin 1:1 (1:1)
Bramka dla Wilgi: Piotr Talar 37` (as. Patryk Kisiel)
Wilga: Gandarela, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Kozikowski, Talar (89` Tracz), Kisiel (65` Pyra), Paszkowski (85` D. Papiernik), Puciłowski, Migas (65` Macioszek), Gola.
Mazur Karczew-Orzeł Unin 1:1 (0:0)
Bramka dla Orła: Dariusz Osica 67` (as. Bartek Sitarek)
Orzeł: Łuczak, M. Matysiak (57? T. Gora), Korgul, B. Szczęśniak, Piesio, Dróżdż (57? Zalewski), Sitarek, Kowalski, Michalczyk, Parzyszek (85? P. Wielgosz), Osica (89? Dąbrowski).