Lider nieznacznie lepszy od Wilgi

Opublikowano: 24 kwiecień 2018, 06:51 Kategoria Sport
wilga garwolinmszczonowianka mszczonów

Wilga Garwolin była bliska sprawienia kolejnej niespodzianki. W Mszczonowie GKS uległ jednak liderowi 0:1, tracąc gola w końcówce.

Spotkanie 21. kolejki nie stało na wysokim poziomie. Oba zespoły sporadycznie zagrażały bramce przeciwników. W pierwszej połowie warty odnotowania był jedynie dobry strzał Marcina Gregorowicza, który obronił Daniel Fic.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Na boisku lidera, w obu jedenastkach, panował nieład. Dodatkowo gry nie ułatwiała fatalna murawa. Wilga mogła sprawić kolejną niespodziankę. Komplet punktów był w zasięgu podopiecznych Sergiusza Wiechowskiego. Na kwadrans przed końcem Arkadiusz Zalewski wypatrzył w polu karnym Sebastiana Papiernika. Skrzydłowy uderzył z woleja, ale minimalnie chybił.

W 85. minucie gospodarze strzelili decydującego gola. Dużo było w tym przypadku. Miejscowi wykonywali rzut wolny sprzed pola karnego. Piłka odbiła się od muru. Do futbolówki wystartowało dwóch Pawłów - Pyra i Lepa. Obrońca Wilgi był szybszy i wybił piłkę wślizgiem. Szczęśliwie dla Mszczonowianki, futbolówka zmierzająca za linię końcowa odbiła się od nogi pomocnika miejscowych i zaskoczyła Fica.

- Wiedzieliśmy po przerwie, że to będzie mecz jednej bramki. Szkoda, że to nam nie sprzyjało szczęście. Pozostał pewien niedosyt. Jestem zadowolony z postawy chłopaków, bo zespół wyglądał bardzo dobrze fizycznie i taktycznie. Gramy dalej z przeświadczeniem, że w tej lidze możemy wygrać z każdym ? ocenił trener Sergiusz Wiechowski.

Szkoleniowiec ma pewne zastrzeżenia do pracy sędziego w spotkaniu z Mszczonowianką. ? Nie lubię tak mówić, ale antybohaterem tego meczu był arbiter. Jestem zniesmaczony wieloma jego decyzjami ? dodał.

W sobotę o godz. 17 Wilga zmierzy się na własnym boisku z Oskarem Przysucha. Jesienią GKS wygrał 1:0.

Mszczonowianka Mszczonów ? Wilga Garwolin 1:0
Wilga: Fic, Kwiatkowski, Karol Zawadka, Gac, Pyra, Kisiel (60` Macioszek), Kosobucki, Głowala (70` Górski), S. Papiernik (75` Migas), Zalewski (82` Rękawek), Gola (88` D. Papiernik).