Janek Kopyść wicemistrzem Polski

Opublikowano: 16 kwiecień 2018, 13:52 Kategoria Sport
siatkówkajan kopyść

Wychowanek garwolińskich klubów siatkarskich Jan Kopyść zdobył tytuł wicemistrza Polski Juniorów. 18-latek medal wywalczył z KS Metro Warszawa.

Turniej finałowy czempionatu odbył się w dniach 11-15 kwietnia w Kętrzynie. 18-letni Jan Kopyść reprezentuje barwy KS Metro Warszawa, skąd trzy lata temu trafił spod skrzydeł garwolińskich trenerów Edmunda Kopyścia, Bartosza Soszka i Jakuba Sokołowskiego.

Stołeczny zespół w półfinale pewnie pokonał Gwardię Wrocław 3:0 (13, 28, 24). Janek, grający na pozycji przyjmującego, został wybrany MVP (najlepsza zawodnik) tego spotkania. W grze o złoto Metro uległo Skrze Bełchatów 0:3 (-21, -20, -22). Trener drużyny z Warszawy stwierdził po meczu, że w jego zespole zabrakło sił w pierwszym secie.