Znakomity początek sezonu zawodników Mazowsze Miętne

Na inaugurację sezonu 2017/18  czworo zawodników klubu Mazowsze Miętne wzięło udział w zawodach o Laur Lubelskiego Koziołka.

W sobotę, na 50-metrowej pływalni olimpijskiej AQUA Lublin, wystartowało 305 zawodników z 17 klubów. Klub z Miętnego reprezentowali Julia Baran, Tomasz Grzegrzółka, Alicja Kędziorek i Natalia Kondej. Bardzo udane starty przyczyniły się do ustanowienia 7 rekordów życiowych:

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Piąte miejsce Julii Biernackiej w MP

W Białej Podlaskiej  na obiektach AWF,  odbyły się w dniach 23-23 września,  Mistrzostwa Polski Młodzików – U-16 w lekkiej atletyce – zwanych też Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego. W imprezie wzięło udział ponad 900 młodych lekkoatletów, wyłonionych na podstawie mistrzostw międzywojewódzkich , w tym  Julia Biernacka i Adam Makulec z Wilgi Garwolin.

Bardzo wysokie – V m w skoku w dal wywalczyła w tych mistrzostwach, 15 letnia uczennica Gimnazjum nr 2 w Garwolinie,  Julia Biernacka, która uzyskała w najlepszej próbie 5.17m i o 1 cm wyprzedziła szóstą, a  o 2 cm siódmą i ósmą  zawodniczkę tego dramatycznego, odbywającego się w trudnych warunkach  konkursu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Nabór uzupełniający w Akademii Młodego Piłkarza Progres

Akademia Młodego Piłkarza „Progres” oraz Stowarzyszenie Miłośników Piłki Nożnej „ Progres Garwolin’’ ogłaszają nabór uzupełniający dla dzieci w wieku 3 – 15 lat.

Akademia Młodego Piłkarza „Progres” powstała z myślą o szkoleniu najmłodszych adeptów piłki nożnej. Dbamy od 3 roku życia o prawidłowy rozwój fizyczny naszych małych piłkarzy. Zajęcia to nie tylko aktywność fizyczna, ale także doskonały aspekt w dobrym wychowaniu.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Medale i… słoneczniki dla lekkoatletów Wilgi

Kolejne bardzo udane starty w imprezach rozgrywanych w Warszawie i Siedlcach zaliczyli lekkoatleci Wilgi Garwolin.

Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki był organizatorem Lekkoatletycznego Memoriału im. Eugeniusza Lokajskiego, który był przed wojną doskonałym oszczepnikiem, a w 1944 roku zginął w Powstaniu Warszawskim. W Memoriale wzięli udział  lekkoatleci Wilgi, którzy mimo fatalnej pogody ustanowili  kilka rekordów życiowych i zajęli pięć miejsc na podium.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

PP: Pewna wygrana Wilgi Garwolin

W pierwszym tegorocznym występie w rozgrywkach Pucharu Polski Wilga Garwolin pokonała A-Klasową Wisłę Jabłonna 6:1 (2:0), awansując do V rundy zmagań.

W dzisiejszym pojedynku w Jabłonnej, kadra IV-ligowca liczyła 14 zawodników. Zabrakło kilku podstawowych piłkarzy. Szansę otrzymali ci, którzy występowali do tej pory w mniejszym wymiarze czasowym.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Robert spisał się na piątkę

LKS „Omega” Kleszczów był organizatorem V biegu pod nazwą  „Kleszczów na piątkę”, który był równocześnie VI Mistrzostwami Polski  Kobiet na tym dystansie. W zawodach tych wziął udział znajdujący się w znakomitej formie nasz niezawodny długodystansowiec , Robert Głowala.

Reprezentant Wilgi  prowadził bieg od startu do mety i nie dał żadnych szans swoim rywalom  zwyciężając z przewagą 10 sekund nad drugim na mecie Patrykiem Szypułkowskim – RKS Łódź. Trzecie przypadło Adamowi Włodarczykowi AZS Łódź – 15’17”. Na ostatnim kilometrze  Robert widząc swoją przewagę wyraźnie  zwolnił, ale i tak uzyskał bardzo dobry wynik – 15’01’.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 334

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu