Nasi poznali pucharowych rywali

15 sierpnia rusza tegoroczna edycja okręgowego Pucharu Polski. W rozgrywkach zobaczymy drużyny z naszego powiatu.

W 1. rundzie na szczeblu OZPN w Siedlcach (w pierwszej kolejności gospodarzy meczu) Orzeł Unin (LO) zagra z Wilgą Miastków Kościelny (LO), Watra Mrozy (LO) ze Zrywem Sobolew (LO), Świt Barcząca (A Klasa) z Sępem Żelechów (LO), Hutnik Huta Czechy (LO) z Tajfunem Jartypory (LO), Walencja Walercin (drużyna niezrzeszona) ze Zrywem II Sobolew (B Klasa). Spotkania odbędą się 15 sierpnia o godz. 17.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Vitasport Zdrowie Garwolin w najlepszej ósemce MP

Po słabej postawie w pierwszym turnieju i dużo lepszej w drugim, drużyna Vitasport Zdrowie Garwolin awansowała do najlepszej ósemki Mistrzostw Polski w Beach Soccerze.

Ubiegłoroczny spadkowicz z Ekstraklasy, w nowym sezonie, wystąpił jednak na tym szczeblu krajowych rozgrywek. Wszystko to dzięki powiększeniu najwyższej ligi do 10 zespołów.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Głowala czwarty na mistrzostwach Polski

Na stadionie „Zwierzynieckim” w Białymstoku odbyły się w ostatni weekend 93. Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce. Warunki łatwe nie były. Robert Głowala, zawodnik Wilgi Garwolin, zajął 4. miejsce. To najlepszy wyniki w historii.

Do zawodów byli dopuszczeni zawodnicy, którzy posiadali I klasę sportową. Robert Głowala wystartował wraz z 19 konkurentami na dystansie 5 000 metrów. Bieg został rozegrany 22 lipca o godzinie 20.50, ale i tak, jak relacjonuje Robert, było duszno, z uwagi na wysoką temperaturę i dużą wilgotność powietrza. Od początku tempo dyktowali faworyci – Kulka, Roszko i Zalewski, którzy uzyskali ponad 50 metrowa przewagę.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Baldaccini z Pucharem Wójta Gminy Łaskarzew

Drużyna Baldaccini wygrała Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Łaskarzew, rozgrywany w Stary Pilczynie.

Na starcie wczorajszych zawodów stanęło 12 ekip, które reprezentowały nie tylko okoliczne miejscowości. - Zawitały do nas drużyny z Warszawy oraz z Lipska koło Radomia. Turniej stał naprawdę na wysokim poziomie sportowym. O wygranych szczególnie w tych najważniejszych meczach decydowały detale. Wszystkie drużyny stworzyły wspaniałe widowisko za co im serdecznie dziękujemy – komentuje organizator turnieju Filip Rutkowski z KS Snajper Sośninka.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Letnie starty biegaczy Wilgi

Były mistrz Polski w półmaratonie, znany biegacz Mariusz Giżyński, przy współudziale Ambasadora Republiki Indonezji w Polsce – która w tym roku obchodzi 72 lecie niepodległości, byli organizatorami  IX biegu pn. „ Praska Dycha”.

Zawody, w których wzięło udział ponad 1000 uczestników, odbyły się wieczorem 22 lipca, na alejkach uroczego Parku Skaryszewskiego. Organizatorzy zaproponowali biegaczom biegi młodzieżowe na czterech dystansach oraz bieg główny na 10 km. Ambasada Indonezji  ufundowała  też nagrodę specjalną, w postaci  dwóch biletów lotniczych do  Indonezji, stąd na starcie stanęło  wiele doskonałych biegaczek – m.in. wielokrotna mistrzyni Polski w biegach długich Katarzyna Kowalska oraz biegacze, z Adrejem Starzińskim z Ukrainy.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com

Strona 1 z 394

Korzystamy z tzw. plików cookies w celach gromadzenia statystyk oglądalności. Ustawienia plików cookies możesz zmienić w konfiguracji przeglądarki. Więcej o polityce prywatności portalu