czan ad block test

I Amatorski Turniej Tańca Towarzyskiego i I Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego – te dwie imprezy zdominowały miniony weekend w Garwolinie. Na parkiecie zatańczyło w sumie blisko 500 par – od stawiających w tanecznym rytmie pierwsze kroki dzieci zaczynając, na mistrzach Polski kończąc. Turnieje odbyły się po raz pierwszy, ale jak zapewniają organizatorzy – nie ostatni.

- Pierwszego dnia mogliśmy gościć w hali Centrum Sportu i Kultury około 500 dzieci. Były to dzieci początkujące, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem. W niedzielę mieliśmy natomiast do czynienia z parami, które zawodowo zajmują się tańcem towarzyskim. Tancerze zjechali do nas z całej Polski, z czego się bardzo cieszymy – mówi Piotr Kordaszewski, właściciel Studia Ruchu Kordaszewscy, organizator wydarzeń.

W I Amatorskim Turnieju Tańca Towarzyskiego wzięli udział młodzi tancerze między innymi z Białegostoku, Siemiatycz, Lublina, Mińska Mazowieckiego czy Kołbieli. Nie mogło zabraknąć także młodych talentów z naszego powiatu. Przed publicznością wystąpili tancerze z Pilawy i oczywiście z Garwolina.

Wielkim tanecznym wydarzeniem na ogólnopolską skalę był niedzielny turniej, w którym wzięło udział 230 par, które reprezentowały miasta z różnych regionów Polski, różne kluby, wiek i klasy taneczne. - Ogromne zróżnicowanie. Rzadkością jest na turniejach ogólnopolskich, żeby w każdej kategorii był minimum półfinał, czyli minimum 12 par. U nas w wielu kategoriach był ćwierćfinał, czyli powyżej 12 zgłoszonych par – tłumaczy Piotr Kordaszewski. - Bardzo się cieszymy i dziękujemy im, że zechcieli przyjechać do Garwolina, że można powiedzieć mieliśmy na turnieju top Polski. Zatańczyli u nas mistrzowie, wicemistrzowie, trzecia i siódma para Polski i wielu innych wspaniałych tancerzy, którzy prezentują piękny warsztat taneczny –podkreślał.

Wieczorna gala to była wisienka na torcie. Zgromadzona w hali publiczność mogła podziwiać najlepszych z najlepszych. Podziw wzbudzało nie tylko bardzo duże zainteresowanie turniejem uczestników, ale także publiczności, której zaangażowanie doceniła sama Anna Głogowska, prowadząca wieczorna galę uznana tancerka, znana szerszej publiczności z udziału w tanecznych programach telewizyjnych.

- Jesteście niesamowici. Nie pamiętam turnieju, na którym publiczność by tak kibicowała. Garwolin zapadnie mi w pamięci na długo – podkreślała niejednokrotnie podczas wieczornej gali tancerka.

Uroczyste otwarcie wieczornej części niedzielnego turnieju uświetniła Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Garwolinie. Uczestników i publiczność przywitał także starosta Marek Chciałowski.

To był pierwszy taki taneczny weekend w Garwolinie. Zakończony ogromnym sukcesem, więc organizatorzy już dziś zapraszają na kolejny.

- Będzie kolejny turniej za rok i będzie ogromna niespodzianka. Chcemy połączyć turniej z koncertem. Nie zdradzimy na razie jaka będzie gwiazda – mówi Piotr Kordaszewski.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.