czan ad block test

Świąteczna tradycja łączy pokolenia w Miętnem

Opublikowano: 20 grudzień 2016, 07:09 Kategoria Rozmaitości
PCKiPDworek Miętne

W Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Dworku w Miętnem miało miejsce niezwykłe spotkanie pokoleń podczas trwania warsztatów tworzenia ozdób choinkowych.

Helena Stachowska i Stanisława Kot - członkinie Stowarzyszenia "Korzenie" z Żabieńca w gminie Parysów wspólnie z dziećmi jednej z klas ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce i z młodzieżą ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Trzciance wykonywały ozdoby bożonarodzeniowe.

Powstawały zarówno łańcuchy i bombki na choinkę, jak też stroiki z szyszek. Panie ze Stowarzyszenia "Korzenie" uczyły uczestników warsztatów tworzenia łańcuchów choinkowych ze słomy i bibuły oraz wycinanych z papieru. Chciały w ten sposób przekazać młodemu pokoleniu dawne zwyczaje rękodzieła i rzemiosła oraz pomóc poznać i upowszechniać zapomnianą historię.

Był czas na pogadanki o dawnych zwyczajach świątecznych. Młode pokolenie zaś zaprezentowało swój sposób tworzenia ozdób. Były więc wykonywane bombki z cekinów czy też brokatowe ozdoby. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Zaowocowało ogromną ilością ozdób, które uczestnicy spotkania zabrali do domu.

Na zakończenie blisko czterogodzinnych warsztatów był czas na słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie. To pierwsze, ale nie ostatnie spotkanie członkiń Stowarzyszenia "Korzenie" z młodym pokoleniem. W planach są kolejne warsztaty m.in. na których powstawać będą koszyki i ozdoby z papierowej wikliny.

mat.pras.

fot. mat. pras.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.