czan ad block test

4. urodziny Garwolina z przeszłości

Opublikowano: 24 listopad 2016, 07:59 Kategoria Rozmaitości
garwolin.org

Będą prelekcje ekspertów i podsumowanie minionego roku. Twórcy portalu garwolin.org zapraszają wszystkich miłośników historii i genealogii na 4. urodziny portalu.

- Tradycją staje się już że na początku grudnia organizujemy spotkanie podsumowujące miniony rok, a jednocześnie świętowanie kolejnych już urodzin portalu garwolin.org Tak też robimy i w tym roku – zapraszamy na nasze spotkanie, które organizujemy 3 grudnia w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem – mówią organizatorzy Sebastian Jędrych i Krzysztof Kot.

Podczas spotkania podsumują to, co udało się dokonać w roku 2016. Będą także prelekcje ekspertów. O badaniach DNA opowie dr Łukasz Maurycy Stanaszek, Wojciech Szczegot przedstawi historię pułków i odznak pamiątkowych. O Pałacach, dworach i folwarkach opowie Paweł Ajdacki, a o odkryciach archeologicznych w powiecie garwolińskim opowie Adrian Pogorzelski. Zapowiada się ciekawy wieczór dla wszystkich tych, dla których historia naszego powiatu nie jest obojętna.

Twórcy portalu w dworku w Miętnem będą dostępni od godziny 9:00 rano. - Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych fanów, miłośników historii, pasjonatów, amatorów genealogii, członków Garwolińskiej Grupy Indeksującej i wszystkich tych, którzy chcieli by poznać choć część historii powiatu garwolińskiego – zachęcają.

W niedzielę 4 grudnia w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie na mszy świętej o godzinie 10:15 na ręce proboszcza Edmunda Szarka przekażą wyniki prac nad księgami metrykalnymi. To kolejna zindeksowana przez Garwolińską Grupę Indeksacyjną parafia. Publikacja, dzięki której będzie można poznać swoich przodków z parafii Łaskarzew, będzie dostępna w godzinach popołudniowych właśnie 4 grudnia.

Program:

3 grudnia – sobota

• 16:00 – przywitanie gości i zaproszonych osób przez twórców portalu garwolin.org

• 16:15 – podsumowanie roku 2016

• 17:15 – przemówienia zaproszonych gości

• 17:45 – „Badania genetyczne i ich znaczenie dla genealogii” – dr Łukasz Maurycy Stanaszek

• 18:15 – „W świecie pałaców, dworów i folwarków” – Paweł Ajdacki

• 18:45 – „Historia odznak pamiątkowych pułków kawalerii 1916-1939” – Wojciech Szczegot

• 19:30 – „Archeologia ziemi garwolińskiej” – Adrian Pogorzelski

4 grudnia – niedziela

• 10:15 – Msza Święta w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie – przekazanie indeksów ksiąg metrykalnych

 

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy

Kod antyspamowy
Odśwież

Ta strona używa tzw. cookies. Ustawienia możesz zmienić w preferencjach przeglądarki.