reklama

Śmierć członka rodziny w Anglii. Sprawdź, jak dostać odszkodowanie!

Opublikowano: 08 lipiec 2021, 14:55 Kategoria Rozmaitości
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Na zarejestrowanie śmierci bliskiej osoby w Anglii jest 5 dni. Dokonuje się tego w Register Office, który jest odpowiednikiem naszego urzędu stanu cywilnego. Same te formalności w tak krótkim czasie to już ogromny wysiłek dla osoby pogrążonej w żałobie. Tym trudniejsze to będzie, jeśli jeszcze nie znamy języka. Wszczęcie procesu o odszkodowanie, jeśli do śmierci doszło w wyniku wypadku, wydaje się już w ogóle poza naszymi możliwościami.

Procedura odszkodowawcza po śmierci bliskiej osoby w Anglii

Bereavement claim to rekompensata za doznany ból i cierpienie po śmierci bliskiej osoby, która w Anglii ustalona jest odgórnie w kwocie 11,8 tys.?. O takie zadośćuczynienie może ubiegać się tylko współmałżonek osoby zmarłej, a w przypadku zgonu nieletniego ? rodzice. Na sumę odszkodowania składa się też tzw. dependency claim, o którą mogą wnioskować również inni członkowie rodziny pozostający w zależności finansowej od osoby zmarłej, których sytuacja materialna uległa drastycznej zmianie. O takie odszkodowanie mogą się również starać podmioty gospodarcze, jeśli zmarły prowadził firmę, której teraz grozi bankructwo. Taka rekompensata po śmierci właściciela może pomóc firmie pozostać na rynku.

Jednak, by odszkodowanie nam się należało, musimy najpierw udowodnić, że śmierć nastąpiła nie z winy zmarłego. Jeśli śmierć nastąpiła w wyniku wypadku w pracy lub w efekcie zaniedbania medycznego, w interesie strony przeciwnej może być utrudnienie nam dostępu do informacji. Jeżeli jesteśmy obcy w kraju i do tego nie znamy języka, narażamy się na ogromny stres, a podejmowane kroki bardzo rozciągają się w czasie. A czas jest ważny, bo na wszczęcie procedury odszkodowawczej mamy w Anglii 3 lata. Jak postępować po śmierci bliskiej osoby w UK?

reklama


Kiedy należy się nam odszkodowanie po śmierci bliskiej osoby w UK?

Jeśli do śmierci doszło kiedy osoba przebywała na terenie UK i doszło do niej w wyniku wypadku nie z winy zmarłego czy wskutek działania osób trzecich, to oznacza, że odszkodowanie się należy, ale wciąż możemy napotkać na problemy związane z formalnościami. Bywają sprawy oczywiste, jak wypadki drogowe, w których łatwo ustalić sprawcę i jest wielu świadków zdarzenia, ale bywają też takie, w których tylko piętrzą się przed nami niejasne kwestie. Najlepiej jest nie działać wtedy w pojedynkę i nie fundować sobie dodatkowych stresów.

Nie musimy przebywać w UK, by móc uzyskać odszkodowanie, dlatego tym bardziej warto skorzystać z pomocy specjalistów renomowanych kancelarii odszkodowawczych, którzy w naszym imieniu podejmą wszystkie kroki. Ułatwieniem tu jest brak kosztów, które musielibyśmy ponieść, zlecając takiej firmie prowadzenie naszej sprawy. W Anglii większość kancelarii odszkodowawczych działa na zasadzie no win ? no fee, co oznacza, że w przypadku przegrania sprawy, nie ponosimy żadnych kosztów, a w przypadku wygrania, opłata za prowadzenie sprawy to pewien z góry ustalony procent wygranej. Niezwykle pomocna jest też możliwość porozumiewania się w ojczystym języku.

Współpraca z kancelarią odszkodowawczą to też gwarancja najwyższej możliwej kwoty odszkodowania. Specjaliści w niej pracujący na podstawie swojego doświadczenia i znajomości przepisów, dobrze wiedzą, o co się starać i w jaki sposób argumentować roszczenia. Insito Group zajmuje się pomocą w uzyskaniu odszkodowania w UK za śmierć bliskiego, a szczegóły znajdziesz na stronie www.insito-odszkodowania.uk/odszkodowanie-za-smierc/

Materiał partnera


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama
reklama
reklama